Mercedes utratil dva vývojové žetony na upgrade palivového systému

Mercedes utratil dva vývojové žetony na upgrade palivového systému

Tým Mercedes potvrdil, že zasáhl do svých zbývajících vývojových žetonů pro motor, aby mohli upgradovat svůj palivový systém před Velkou cenou Ruska.

Lídr šampionátu konstruktérů zatím letos odolává silnému tlaku Ferrari, které před Ruskem využilo tři ze svých žetonů a přivezlo nové vylepšené motory. Mercedes na to zareagoval vylepšením svého palivového systému – to jde ruku v ruce s představením nové formule paliva, kterou představil jejich titulní sponzor a technický partner, společnost Petronas.

Na rozdíl od Ferrari, které kvůli vylepšením muselo oběma svým pilotům dát do vozů úplně nové pohonné jednotky, Mercedes může jednoduše vylepšit stávající motory, neboť palivový systém je mimo zapečetěnou část, do níž zásah znamená povinnou výměnu.

Mercedes se také vyjádřil, že tento upgrade samozřejmě ještě v Rusku budou mít i Williams, Force India a Manor – zákaznické týmy odebírající motory Mercedes.

Výrobce Zbývající žetony
Renault 25
Honda 14
Mercedes 11
Ferrari 6

 

Tento vývoj znamená, že Mercedesu zbývá 11 žetonů. Ferrari je na tom ale nejhůře, Scuderii zbývá jenom 6. Honda je na tom o něco lépe se 14 a Renault se dokonce může těšit 25 žetonům. To je pro ně obrovská výhoda, neboť už tak přes zimu francouzský výrobce odvedl kus práce na svém motoru, který ztrácí na Ferrari a Mercedes mnohem méně než vloni. Záleží ale na tom, jak toho dokáží využít během sezony.

Sdílejte na:
Zavřít