Mercedes podal protest proti obraně Verstappena, po domluvě Hamiltona jej stáhl

Mercedes podal protest proti obraně Verstappena, po domluvě Hamiltona jej stáhl

Meredes krátce po závodě v Japonsku podal protest proti obraně Maxe Verstappena v závěru velké ceny. K celé situaci se vyjádřil i Lewis Hamilton a tým obvinění následně stáhl.

Německý tým po zisku prvního a třetího místa na japonské Suzuce slavil zisk třetího mistrovského titulu v Poháru konstruktérů v řadě. Ještě před oslavami si ale stáj stihla postěžovat na počínání Maxe Verstappena během závěrečné defenzivy, kdy se za sebou snažil udržet právě Lewise Hamiltona. To se mu i za cenu jednoho poměrně ostrého manévru povedlo.

Spekulacemi o protestu byl krátce po závodě překvapen i samotný Hamilton. „Napsal to nějaký idiot. Mercedes ani já jsme žádný protest nepodali,“ uvedl na svém Twitteru úřadující šampion. Možná to skutečně napsal nějaký idiot, ale na sto procent byl z týmu Mercedes, jak ukazují oficiální stanoviska Mezinárodní automobilové federace. To se po čase dozvěděl i Hamilton a opět reagoval. „Nebyl to protest z mé strany. Jsme šampioni, jedeme dál!“

Vedení závodu nemohlo celý incident vyřešit na okruhu v Japonsku, protože ani jeden ze závodníků na něm již nebyl. FIA tak stewardy delegovala do USA, kde se za čtrnáct dní bude konat další velká cena šampionátu Formule 1. Právě v Austinu měl mít protest Mercedesu rozuzlení. Ale mít nebude, protože krátce po tomto všem tým ustoupil a stížnost stáhl.

Eventuálně by se mohlo stát, že Max Verstappen by dostal penalizaci a Lewis Hamilton by se posunul na druhé místo, čímž by o něco snížil náskok stájového kolegy Nica Rosberga na čele šampionátu. Britský jezdec však něco takového razantně odmítl a uvedl, že mistrovský titul nechce vybojovat tímto způsobem. Dodáváme, že do konce sezony zbývají čtyři závody.

Sdílejte na:
Zavřít