Mercedes by zvažoval Alonsa, pokud Rosberg odejde

Mercedes by zvažoval Alonsa, pokud Rosberg odejde

Toto Wolff říká, že co se týče jezdeckého složení, je nyní pro tým prioritou prodloužit smlouvu s Nicem Rosbergem. Nicméně pokud by Němec s týmem smlouvu prodloužit nechtěl, Fernando Alonso by určitě byl zvažován jako potenciální náhrada.

Aktuální lídr šampionátu už vyjádřil svou touhu v mistrovském týmu, ve kterém působí od jeho znovuzrození, zůstat. Nicméně tato touha by mohla rychle zamířit jinam, pokud i letos získá titul mistra světa jeho týmový kolega a úhlavní rival Lewis Hamilton.

Dnes se na různých webových stránkách píše, především v Německu a Itálii, že je na spadnutí velký přestup pilotů mezi týmy. Nicovi Rosbergovi po letošní sezoně končí smlouva a mohl by se tedy začít rozhlížet kolem. Podle některých drbů už dokonce měl podepsat smlouvu s Ferrari, kde by nahradil Räikkönena. Na jeho místo v Mercedesu by pak měl nastoupit právě Fernando Alonso.

Zřejmě za tím stojí prohlášení šéfa obhajujících mistrů světa, Toto Wolffa, který řekl, že pokud Rosberg odejde, určitě by nad Alonsem uvažoval.

„Fernando je jedním z nejlepších pilotů v historii, miluji jeho charakter. Ale naší prioritou je teď Nico,“ řekl Wolff španělským novinám El Mundo. „Až když Nico nebude chtít obnovit smlouvu, pak zvážíme další možnosti, jako třeba Fernanda. Jeho věk není problémem – jeho rychlost a motivace jsou stále tam.“

Otázka je, nakolik se těmto zprávám dá věřit. Je dost možné, že Ferrari, které zatím vypadá velmi spokojeně se současnou jezdeckou dvojicí, nebude chtít dělat moc změn. Hlavně pokud Räikkönen bude dále předvádět solidní výsledky, jako se mu dařilo doteď. Otázka také je, jestli bude chtít odejít do Mercedesu Alonso, který má smlouvu s McLarenem ještě i na příští sezonu.

Sdílejte na:
Zavřít