Měl jsem za úkol brzdit Vettela, říká Bottas

Měl jsem za úkol brzdit Vettela, říká Bottas

V úvodu závodu nechtěně zapříčinil odstoupení dvou soupeřů, ale jeho chvíle přišla až o mnoho kol později, kdy svému týmovému kolegovi pomohl k vítězství proti hladovému Vettelovi.

Bottas ve Španělsku sice šachovnicový praporek neviděl, ale i přesto sehrál během nedělního odpoledne klíčovou roli hned ve dvou okamžicích.

Nejprve hned po startu během tlačenice do první zatáčky neodhadl úplně přesně prostor kolem sebe, což mělo za následek konec pro jeho dva soupeře. Kimi Räikkönen byl postrčen Bottasovým Mercedesem, jenž ho okamžitě nasměroval na vedle jedoucího Verstappena. Bottas bez újmy pokračoval dál, ale Räikkönenovo Ferrari už bylo vlivem nárazu v oblasti levého předního kola příliš poničené a Verstapenův Red Bull po nárazu od Räikkönena byl také nepoužitelný.

„Zkrátka tam bylo příliš těsno. Je to škoda, co se jim přihodilo. Ale takové je těsné závodění, občas prostě někoho trefíte. Snažil jsem se svou pozici udržet a cítil jsem, že tam nebylo místo pro více než 2 auta, takže to bylo velmi těsné.“ řekl Bottas.

Poté přišel jeho druhý moment, který byl ovšem strategicky plánovaný a spočíval v tom, že udrží Vettela na čerstvých pneumatikách za svými zády co nejdéle. To mělo pomoci jeho týmovému kolegovi Hamiltonovi získat cenné sekundy v boji proti rivalovi z Ferrari o vítězství. Netrvalo ale dlouho a Vettel byl v nájezdu do první zatáčky 25. okruhu před Bottase.

„Dělal jsem všechno, abych Sebastiana udržel za sebou a aby ztratil čas. To bylo v té chvíli mou prací. Rozdíl v rychlostech byl ale příliš velký a on se nakonec přede mě dostal,“ komentoval Fin.

 

Samotný Bottas pak po zbytek závodu vyhlížel umístění na stupních vítězů, ale kvůli technickým problémům byl nucen odstoupit.

„Alespoň jsme jako tým navýšili náskok na Ferrari, což je fajn. Mohl však být mnohem vyšší, kdyby dojela obě auta do cíle na dobrých pozicích,“ lituje Bottas svého odstoupení kvůli selhání pohonné jednotky.

Sdílejte na:
Zavřít