McLaren je optimistický a plný energie

McLaren je optimistický a plný energie

Závodní ředitel stáje McLaren Éric Boullier nevidí žádný důvod, proč by jeho tým neměl být před nadcházející Velkou cenou Belgie ve Spa plný optimismu a energie.

Po skvělém startu do letošní sezóny, kdy McLaren hned v prvním závodě v Austárlii obsadil druhé a třetí místo, se stáj sešoupla až na šestou pozici v Poháru konstruktérů za stáje jako Williams nebo Force India.

I když se tým v posledních závodech zvedl, v posledním závodě před letní přestávkou dokázal zaznamenat pouze jeden mistrovský bod, Éric Boullier ale neočekává další problémy, naopak chce v příštích závodech sklízet další úspěchy.

„Měli jsme v Maďarsku opravdu smolný víkend, ale v průběhu letní přestávky jsme analyzovali data a pravděpodobně jsme přišli na všechny problémy, které se nám v průběhu posledního závodu staly. Ještě důležitější ale je, abychom se do práce vrátili v optimistické náladě a plní energie a chutě do práce,“ řekl dále závodní ředitel britského týmu.

„Spa a Monza jsou okruhy, které si žádají balík součástek se speciálním přítlakem, takže největšího pokroku se pravděpodobně dočkáme až v Singapuru. Věřím, že v posledních osmi závodech letošní sezóny bude znát vzestup naší výkonnosti,“ dodal.

McLaren je aktuálně na šesté příčce v Poháru konstruktérů, na stáj Force India ztrácí pouze jeden mistrovský bod.

Sdílejte na:
Zavřít