Max v Bahrajnu ukázal, že je dobrým závodníkem, řekl Verstappen starší

Max v Bahrajnu ukázal, že je dobrým závodníkem, řekl Verstappen starší

Za nevybíravou komunikaci s týmem si Max Verstappen v Austrálii vysloužil nemalou kritiku. O dalším závodním víkendu ale předvedl skvělý výkon a pochvaly se dočkal i od svého otce.

Během úvodního závodu sezony v australském Melbourne se Max Verstappen vysílačkou pustil do svého týmu, který mu z cesty nechtěl uhnout údajně pomalejšího stájového kolegu Carlose Sainze. Později ale holandský pilot reagoval s nadhledem. „Není mezi námi žádný problém. Myslím si, že média to příliš zveličovala,“ řekl mladý pilot pro Canal Plus.

S výkonem Verstappena je spokojen i otec Jos, který Maxe za výkon během celého závodního víkendu v Bahrajnu pochválil. „Jeho dobrý výkon přišel ve správný čas,“ řekl Jos. „Byl rychlý a působil jako silný a vyspělý závodník. Nejen během nedělní velké ceny, ale i po celý závodní víkend.“

Zatímco v Austrálii se Verstappen musel smířit s porážkou od stájového kolegy Sainze a dojel desátý, během noční show v Bahrajnu už si vedl lépe. Obsadil šestou příčku a nechal za sebou Daniila Kvyata ze sesterské stáje Red Bull i oba vozy Williams. Týmový parťák Carlos Sainz závod nedokončil. Další příležitost na bodový zisk budou jezdci mít za čtrnáct dní, kdy se pojede Velká cena Číny, třetí podnik letošní sezony.

Sdílejte na:
Zavřít