Massa zpochybňuje Kubicu i di Restu

Massa zpochybňuje Kubicu i di Restu

Felipe Massa zpochybňuje schopnosti Roberta Kubici a Paula di Resty, kteří jsou nejvíce zmiňovaní jako náhrada Brazilce v kokpitu Williamsu pro příští sezonu.

Tým z Grove stále zkoumá možnosti pro příští sezonu. Největší otázkou zůstává, kdo bude kolegou Lance Strolla. Mezi největší kandidáty patří Felipe Massa, Paul di Resta, Robert Kubica či Pascal Wehrlein.

Kubica v posledních týdnech dvakrát testoval s Williamsem – na Silverstonu a Hungaroringu – a tým zjišťoval, jak je na tom po havárii, která v roce 2011 ukončila jeho kariéru v F1. Bez ohledu na jeho výkon ale současný pilot Williamsu, Felipe Massa, pochybuje o tom, že by Kubicu jeho zranění nijak neomezovaly.

„V první řadě vůbec nevím, jak může jezdit,“ řekl Massa v rozhovoru pro GP Gazetta. „Jestli mám být upřímný, nedokázal bych dělat to, co dělá on – jezdit s jednou rukou. Nedokážu si představit, jak bych mohl odjet některé fyzicky náročné závody. Velmi ho respektuji a obdivuji za vše, co dělá. Je to neskutečné. Ale stejně se mi nechce věřit tomu, že by během závodů neměl fyzické problémy.“

Massa také nepovažuje Paula di Restu jako dobrou volbu pro svého nástupce. Poukázal na jeho slabší výkonu v sérii DTM. Di Resta v DTM postupně skončil patnáctý, osmý, pátý a jedenáctý po tom, co opustil Force Indii a celou Formuli 1 v roce 2013.

„Nemyslím si, že je pro tým nejlepší volbou. Ať už po stránce pomoci s vývojem auta, nebo výkonů. Také podle mě neodvádí nijak oslnivou práci tam, kde teď jezdí. To je však jedno, já o tom nerozhoduji. To je všechno jenom můj názor.“

Massa si uvědomuje, že rozhodnutí je na týmu a ne na něm a že ho nemůže nijak ovlivnit.

„Stále věřím, že lidé v týmu ví, co je pro Williams nejlepší. Znám lidi v týmu dobře a věřím jim. Jak už jsem několikrát řekl, Formule 1 bohužel není jenom o talentu. Jde i o další věci a pro některé týmy není výkon pilota nejdůležitější.“

Massa, který se do Williamsu vrátil poté, co v roce 2016 ohlásil konec kariéry, je podle vlastních slov smířený s možností, že toto je jeho definitivně poslední sezona v královně motorsportu.

„Určitě to může být můj poslední rok, ale jsem s tím smířený. Necítím žádnou frustraci. Jak už jsem řekl, odvedl jsem lepší práci, než jsem čekal. Jestli má přijít konec, jsem na to připravený. Pokud ne, stále mám co nabídnout. Jsem klidný a soustředím se jen na auto a na svojí práci. Období frustrace jsem ve své kariéře už překonal a určitě ho nezažiji znovu,“ uzavřel rozhovor vícemistr světa z roku 2008.

Sdílejte na:
Zavřít