Marko je realista: Red Bull letos nemá šanci bojovat o vítězství v šampionátu

Marko je realista: Red Bull letos nemá šanci bojovat o vítězství v šampionátu

Helmut Marko, poradce stáje Red Bull Racing, si je vědom toho, že rakouský tým se s bojem o mistrovské tituly může letos rozloučit. Věří ale, že třetí místo je stále ve hře.

Marko předpovídá, že souboj o třetí příčku v Poháru konstruktérů bude v letošní sezoně mnohem více vzrušující, než boj o vítězství v šampionátu. O to si to totiž podle něj rozdají jen a pouze Mercedes s Ferrari, tedy týmy, které se už během předsezónních testů ve španělské Barceloně ukázaly jako nejžhavější adepti na letošní triumf.

„Vývoj nového motoru jde správným směrem, ale zalepení mezery na zbytek startovního pole bude nějaký čas trvat,“ přiznal Helmut Marko, poradce stáje Red Bull. „V první polovině sezony dojde k několika doublům stáje Mercedes, dokud nenastanou vzájemné šarvátky. Následuje Ferrari a ve zbytku se v těsném souboji poperou Williams, Force India, Toro Rosso a Red Bull,“ řekl dále. „Ve druhé polovině sezony by se stav naší pohonné jednotky mohl zlepšit a věříme, že souboj o třetí příčku v Poháru konstruktérů bude reálný.“

Marko také na začátku nové sezony očekává zajímavý souboj Red Bullu s Toro Rosso. „Dovedu si představit, že budou Red Bull v úvodu sezony porážet. Pravděpodobně až do její poloviny. Rozdíl nastane v momentě, kdy budeme pracovat na pohonné jednotce, protože loňskou specifikaci (motorů Ferrari, se kterými bude letos Toro Rosso závodit) nebude možné dále vyvíjet,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít