Marko: Gasly při svém debutu nic nepokazil

Marko: Gasly při svém debutu nic nepokazil

Helmut Marko naznačil, že Pierre Gasly bude v Toro Rossu i v roce 2018 a že Red Bull bude pokračovat v nabírání mladých jezdců do Formule 1.

Gasly v Malajsii debutoval ve Formuli 1. Vzhledem k trati tým žádný super výsledek neočekával a francouzský závodník svůj debut nepokazil. Co se týče jeho budoucnosti, je zatím jisté jenom to, že ho uvidíme ještě v Japonsku. Nad příštím rokem visí otazník, ale předpokládá se, že ho italský tým angažuje.

„Brzy už vám to budeme moci oznámit. Red Bull, na rozdíl od Ferrari a Mercedesu, má koule. Bereme do Formule 1 mladé jezdce. Máme naše plány a až bude vše hotové, budete o tom vědět,“ řekl Marko.

Dál tak řekl, že francouzský závodník v Malajsii předvedl práci, která se od něj čekala.

„Nejprve v prvním tréninku v mokrých podmínkách ukázal, že se nebojí a má nad autem kontrolu. Během víkendu nedělal chyby, byl to pro něj velmi dobrý debut.“

Když přišla otázka na situaci Daniila Kvyata, odpověděl akorát: „Až to budeme vědět, dáme vám vědět.“ Kvyat zůstává jedinou logickou možností mezi talenty Red Bullu. Sebastian Buemi je sice stále třetím jezdcem Red Bullu, ale vzhledem k jeho věku je místo v Toro Rosso nepravděpodobné.

Zvěsti v paddocku také hovoří o angažování japonského závodníka v souvislosti se smlouvou s Hondou. Možností je Nobuharu Matsushita. Co na to Marko? „Myslím, že ještě není připravený.“ Matsushita byl minulý rok vývojovým jezdcem McLarenu a momentálně závodí ve Formuli 2 za tým ART Grand Prix. Na svém kontě má dvě vítězství a dvě další pódiová umístění. V průběžném pořadí je šestý.

Sdílejte na:
Zavřít