Marchionne: Je více jak 50% šance, že oba piloti v týmu zůstanou

Marchionne: Je více jak 50% šance, že oba piloti v týmu zůstanou

Prezident Ferrari je během posledních závodů často přítomen přímo na závodních okruzích a musí čelit různým dotazům. Tentokrát se vyjádřil k budoucnosti současných pilotů Ferrari, kterým na konci letošního roku končí smlouvy.

Italský tisk uvedl, že nové smlouvy obou současných pilotů Ferrari byly již podepsány a nyní se jen čeká na oznámení jezdecké sestavy na domácí závod italského týmu v Monze. To je ale v rozporu s tím, co tvrdil nedávno vedoucí muž průběžného pořadí Sebastian Vettel. Ten totiž řekl, že na prodloužení své smlouvy nespěchá a raději se soustředí na závodění.

Samotný prezident Ferrari a šéf týmu Arrivabene včera shodně oslavovali výkon svého týmu a zejména pak Kimiho Räikkönena, který třičtvrtě závodu kryl Vettelovi záda a v závěrečné části dokázal úspěšně odrazit všechny útoky od dotírajícího Hamiltona. Díky svému výkonu se navíc stal v internetové anketě také jezdcem dne.

„Byl jedním slovem skvělý. Ferrari je jednotný tým a všichni pracujeme společně. Je potřeba si uvědomit, že Kimi Räikkönen je doposud posledním šampionem s Ferrari, což dnes jednoznačně prokázal. Jenom mistr jako on dokáže bránit svého týmového kolegu jako udatný Viking, bez triků a podrazů,“ chválil Marchionne, který Räikkönena jinak většinou kritizuje.

„Je více než padesátiprocentní pravděpodobnost, že oba piloti v týmu zůstanou. Společně jsou úžasní, takže by bylo velkým rizikem to nyní ukončit. Uvidíme, jestli se nám náš záměr pro rok 2018 podaří. Myslím si, že by oba rádi zůstali. Konečný verdikt bychom měli být schopni oznámit našim pilotům na Monze,“ dodal Marchionne.

Sdílejte na:
Zavřít