Manor byl znepokojen výsledkem Sauberu, ten sahal po prvních letošních bodech

Manor byl znepokojen výsledkem Sauberu, ten sahal po prvních letošních bodech

Letošní sezona Formule 1 nám vrcholí a s ní i boje o jednotlivé příčky v obou šampionátech. Těsné je to zejména mezi Manorem a Sauberem, které dělí jeden jediný mistrovský bod.

Dave Ryan z týmu Manor přiznal, že stáj strávila celý mexický závod ve strachu z toho, že Sauber získá první letošní mistrovský bod. Nakonec to jen těsně nevyšlo, Marcus Ericsson totiž skončil na jedenácté pozici, první nebodované. Pro Manor je to velké štěstí, ten je totiž od závodu v Rakousku, kde získal jeden bodík zásluhou Pascala Wehrleina, právě před týmem Sauber a doufá, že devátou pozici v Poháru konstruktérů si udrží až do konce sezony.

„Uf, byl to pořádný stres,“ řekl závodní ředitel Manoru krátce po finiši velké ceny. „Máme za sebou sto stresujících minut na boxové zdi, které odstartovalo už Pascalovo odstoupení. Marcus (Ericsson) byl hodně blízko bodovaným pozicím a před ním se intenzivně bojovalo. Snadno se mohlo stát, že se posune do nejlepší desítky. Ale tohle celé je závodění a právě proto jsme tady!“

Pro Pascala Wehrleina bylo odstoupení z mexického závodu velkou smůlou, zejména pro skvělé formě v kvalifikaci, kde se umístil na šestnáctém místě. „Je to velké zklamání. Nebýt toho incidentu, věřím, že by ho čekal opravdu dobrý závod,“ uvedl dále Ryan. „Na druhé straně Esteban za sebou má opravdu náročný víkend. Do teď se nám nepodařilo vyřešit problémy, které jej během celého závodu trápily. Jsem si jistý, že za čtrnáct dní v Brazílii budeme zpět v plné síle,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít