Lauda: Kubica se zachoval nedůstojně

Lauda: Kubica se zachoval nedůstojně

Trojnásobný šampión Niki Lauda zkritizoval Roberta Kubicu za jeho aktivity v průběhu zimního období. Podle Rakušana je nezodpovědné, aby závodník takto riskoval.

 

Niki Lauda řekl britskému Autosportu, že Robert Kubica se zachoval neprofesionálně, když v průběhu zimního období jezdil závody rally a ohrozil tak svou kariéru ve Formuli 1. Kubica před čtrnácti dny v neděli ošklivě havaroval s vozem Škoda Fabia S2000 a bylo štěstí, že nepřišel o svou ruku. I tak ale ohrozil svou kariéru a je téměř jisté, že většinu letošního ročníku bude na startovní listině chybět.

Ačkoli Kubica slíbil, že se ještě tento ročník vrátí na závodní dráhu, Niki Lauda si myslí, že tyto aktivity jsou pro jednotlivé závodníky příliš velký risk. „Závodník Formule 1 by neměl ohrožovat svou kariéru ani život nějakými vedlejšími aktivitami. Bylo to od něj velice nezodpovědné, tým by mu toto příště neměl dovolit,“ míní Lauda.

Šéf stáje Renault je jiného názoru, Eric Boullier totiž uvádí, že rally dokázala polského závodníka udržet v koncentraci, navíc mu pomáhala zlepšit reflexy pro závody Formule 1. „To je naprostý nesmysl,“ uvádí dále Rakušan Lauda. „Rally a Formule 1 nemají rozhodně nic společného. Jsou to dva naprosto rozdílné sporty. Přeji Robertovi, aby se co nejdříve uzdravil a snad pro něj tento incident bude dostatečným ponaučením.“

Sdílejte na:
Zavřít