Kvyat: V Kanadě budeme ještě rychlejší!

Kvyat: V Kanadě budeme ještě rychlejší!

Ruský závodník věří, že tým Red Bull bude od Velké ceny Kanady pro Mercedes a Ferrari ještě větším konkurentem. Výkon z Číny je pro tým s motory TAG Heuer velkou motivací.

V čínské Šanghaji se Red Bull ukázal jako zdatný soupeř pro Mercedes a Ferrari. Daniil Kvyat díky třetímu místu vybojoval své druhé stupně vítězů, Daniel Ricciardo po defektu v úvodu závodu stíhal startovní pole, zkušeně předjel Lewise Hamiltona a závod dokončil na čtvrtém místě.

Red Bull se s vozem RB12 potýkal od začátku sezony s nedostatkem rychlosti. V Číně tomu ovšem bylo jinak a rakouský tým byl skutečně konkurenceschopný. Daniil Kvyat věří, že upgrade pohonné jednotky TAG Heuer (resp. Renault), který pravděpodobně proběhne před závodním víkendem v Kanadě, pomůže Red Bullu zacelit mezeru mezi nimi a Mercedesem.

„Mercedes je stále o krok napřed, ale plánovaný vývoj by nám mohl pomoci, abychom se jim dostali zase o něco blíže,“ nechal se slyšet jedenadvacetiletý pilot. „Pokud se vše povede, můžeme pro ně být ve zbytku letošní sezony velkou konkurencí. Závod v Číně byl povzbudivý. Byli jsme třetím nejrychlejším vozem na závodní dráze a také mnohem blíže Ferrari. Pokud se vývoj bude dařit podle našich představ, můžeme se s těmito chlapci těšit na mnoho dalších soubojů,“ věří Kvyat.

Sdílejte na:
Zavřít