King se sveze ve Formuli 1, debut jej čeká během tréninku v USA

King se sveze ve Formuli 1, debut jej čeká během tréninku v USA

Během prvního volného tréninku v americkém Austinu se Jordan King dočká své premiéry v závodním víkendu Formule 1. Příležitost dostane v týmu Manor, kde působí jako rezervní jezdec.

Britský závodník už v monopostu Formule 1 dostal příležitost, ne však v rámci závodního víkendu. To se mu poštěstí už během následujícího pátku, kdy královnu motorismu čeká zahájení Velké ceny USA prvními volnými tréninky. A právě v tom úvodním dostane Jordan King šanci ukázat se.

„Především bych chtěl poděkovat týmu, který mi tuto šanci umožnil,“ radoval se po oficiálním oznámení dvaadvacetiletý King. „Je to pro mě další velký krok správným směrem a to cestou, kterou jsem si vydláždil předchozími dvěma tréninky se stájí.“

„Je to pro mě splněný sen, zároveň však hodně práce a zodpovědnosti. Chci dát týmu maximální možnou zpětnou vazbu a pomoci jim tak s výzvou, kterou celý závodní víkend v Austinu jistě bude.“

S příležitostí pro Kinga je spokojený také Dave Ryan, závodní ředitel stáje Manor. „Je dobré, že mu můžeme dát takovou příležitost. V roli rezervního závodníka udělal velký kus práce a tato příležitost byla součástí našeho plánu. Těšíme se na jeho zpětnou vazbu a také to, až jeho výkon budeme moci zhodnotit,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít