Jubileum pro Hamiltona: V Austrálii získal 50. pole position

Jubileum pro Hamiltona: V Austrálii získal 50. pole position

Pro britského pilota a úřadujícího šampiona nemohla nová sezona začít lépe. Ovládl všechny tréninky i sobotní kvalifikaci, ve které vybojoval svou již 50. pole position.

Lewis Hamilton se už delší dobu řadí mezi velká jména Formule 1. Ve statistice získaných pole position je se svou 50. vyhranou kvalifikací na třetím místě. Více jich získal už jen Ayrton Senna (65) a Michael Schumacher (68). „Musím smeknout před tímto týmem,“ řekl Brit po kvalifikaci, ve které zajel dva rychlé pokusy. „Ve třetím roce jsme posunuli laťku znovu výše. Je to pro mě velká motivace.“

„Během dnešních jízd jsem si to opravdu užíval, některá kola byla skutečně sexy,“ pokračoval dále trojnásobný šampion. „Cítil jsem se opravdu dobře, svými pokusy jsem bezstarostně proplouval. Neustále se chceme zlepšovat a dnes se nám to povedlo,“ dodal Hamilton.

V první řadě doplní mistra světa jeho stájový kolega Nico Rosberg. Za britským závodníkem zaostal o 360 tisícin sekundy. „Poslední rychlý pokus se nám povedl, Lewis ale odvedl lepší práci,“ řekl německý závodník na tiskové konferenci po kvalifikaci. „Je to jen začátek, ale zdá se, že jsme o tomto víkendu bezkonkurenčně nejrychlejší. Je úžasné to vidět,“ dodal.

Z druhé řady odstartují do zítřejšího závodu jezdci Ferrari. Velká cena Austrálie 2016 startuje v šest ráno.

Sdílejte na:
Zavřít