Jost Capito odchází z McLarenu

Jost Capito odchází z McLarenu

Výkonný ředitel McLarenu Jost Capito po odchodu Rona Dennise opouští McLaren, tým to oznámil dnes.

Podíloví vlastníci McLarenu Dennise odstavili v listopadu, jeho náhradou se stal Američan Zak Brown. Capito je bývalým ředitelem Volkswagenu pro motorsport, byl angažován právě Ronem Dennisem v lednu minulého roku. Brownův nástup znamenal změnu celé strategie týmu, která byla v rozporu s Capitovými plány.

Za vedení Capita se dostal Volkswagen na vrchol ve WRC, v letech 2012-2016 získal tým 4 mistrovské tituly v nejvyšší rallye soutěži. V letech 2014 a 2015 to byla úplná dominance, kdy tři jezdci týmu obsadili v konečném hodnocení první tři místa.

Jost Capito chtěl znovu vybudovat vítězný tým a chtěl se plně zaměřit na konkurenceschopnost monopostu McLaren se záměrem získat v následujících letech titul. Bohužel jsme nebyli schopni najít s Jostem společnou řeč ohledně toho, co je, a bude nutné k tomu, aby se tým opět stal úspěšným,“ řekl mluvčí McLarenu pro Formuli 1.

Výsledkem je, že jsme souhlasili, aby opustil McLaren Racing a zvážil jiné příležitosti.

Capito začal pro McLaren reálně pracovat až v září, kvůli závazkům s Volkswagenem. Jeho první velkou cenou byla Velká cena Itálie, v krátkém období v týmu pracoval po boku Erica Boulliera a Jonathana Nealea.

Přejeme mu úspěch v jeho budoucích snahách,“ dodal mluvčí.

Sdílejte na:
Zavřít