Je to velká ztráta, říká Todt o Marchionnem

Je to velká ztráta, říká Todt o Marchionnem

Sergio Marchionne řekl prezidentovi FIA Jeanu Todtovi, že má pocit, že Formule 1 jde konečně správným směrem, když se naposledy setkali.

Dřívější prezident Marchionne mluvil několikrát s Liberty Media ohledně dalšího vývoje Formule 1. Díky síle Ferrari potom mohl nechat pozměnit pravidla, která se týmu nelíbila.

Todt, který znal Marchionneho od jeho dob ve Ferrari prozradil, že byl součástí společné večeře s Marchionnem a se šéfem Formule 1 Chasem Careyem, kde se řešila další budoucnost Formule 1.

Prezident FIA poodhalil zákulisí schůzky: „28. Června jsme měli večeři v mojí kanceláři v Ženevě, byl tam se mnou on i Chase Carey.

“Den poté mi poslal SMS zprávu, kde stálo, že to byla skvělá schůzka, a že směřujeme Formuli 1 dobrým směrem. Jsem si jistý, že to bylo tyhle dny, ale nevím, kdy přesně byl v nemocnici.“

Marchionne zemřel v Červenci na následky operace ramene, kvůli které nastaly pozdější zdravotní komplikace.

Todt dodal: “Původně měla být tahle večeře v neděli večer po Rakouské Velké ceně, ale poslal mi zprávu, že bohužel nemůže, a zda to můžeme změnit. Takže jsme to udělali 28. a pak přišla tragédie.“

Zatímco ztráta Marchionneho bude mít vliv na celou budoucnost Formule 1 a Ferrari. Celý koncern FIAT je díky tomu v nejistotě. Jean Todt považuje celou tragédii i za osobní ztrátu.

Foto: motorionline.com

“Je to velká ztráta. Nejde jen o celou továrnu, ale pro jeho vášeň a styl, jaký měl. Pro mě osobně to byl člověk se skvělou osobností. Pracoval jsem s ním předtím, než jsem se stal prezidentem FIA. Neshodli jsme se vždycky, ale i tak jsem ho měl rád, a měl jsem k němu obrovský respekt.

“Šlo o mnohem víc, než jen o budoucnost Formule 1. Pro mě byl skvělý jako člověk, takže je to velmi smutné.“

Nový prezident Ferrari Louis Camilleri už nyní ukázal, že je ve vyjednávání s vedením Formule 1 o mnoho méně agresivní. Podle Jeana Todta to jen ukazuje, jak byl Marchionne zapálený a vášnivý člověk pro tento Formuli 1 a sport celkově.  

“Camilleri je velmi čistá osoba, miluje závody aut, a povede všechno v úplně jiném stylu, je to skvělý a velmi talentovaný byznysmen.

“Má velmi jasné myšlení. Myslím si, že to, co chce FOM, chce FIA také. Pokud to budou chtít týmy a Ferrari, myslím si, že to bude dobré. Jsem velmi optimistický,“ dodal Jean Todt, který je také známý jako bývalý šéf týmu Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít