Je to špatný vtip, hodnotí Vettel omezení rádiové komunikace

Je to špatný vtip, hodnotí Vettel omezení rádiové komunikace

Lewis Hamilton se po závodě v Baku zlobil na pravidla a to, že mu tým prostřednictvím rádia nemohl pomoci se správným nastavením vozu. Později se k němu přidal i Sebastian Vettel.

Lewis Hamilton byl po závodě v Baku pořádně rozohněný. Během Velké ceny Evropy měl totiž problémy se svým vozem a nevěděl, do jaké polohy má které přepínače na svém volantu nastavit tak, aby z auta mohl vytěžit maximum. Mercedes později přiznal, že stejné trable měl během posledního závodu i lídr Nico Rosberg, ten si ale dokázal poradit podstatně rychleji.

Před startem sezony totiž Mezinárodní automobilová federace představila upravená pravidla, jejichž součástí je i článek o omezení rádiové komunikace. Tým tak z boxů nemůže svému jezdci pomáhat ve spoustě věcech a ten tak na řízení svého auta zůstává zcela sám. Hamilton mechanika o pomoc moc prosil, Räikkönen se s ním zase během závodu div nepohádal.

„Pokud chcete znát můj názor, tak si myslím, že je to jen a pouze špatný vtip,“ nechal se slyšet Sebastian Vettel na téma omezení komunikace mezi jezdcem a týmem. „Je tu spousta věcí, na které bych se týmu rád zeptal, ale nemohu. Na druhou stranu bych týmu mnoho informací rád sdělil, ale také nemohu. Ve skutečnosti to ale žádné výrazné změny nepřinese,“ myslí si německý závodník.

„Nemyslím si, že když vám tým řekne, co se děje, pojedete rychleji. Ve skutečnosti dojde k minimálním změnám, bude méně rádiové komunikace a odnesou to akorát fanoušci, kteří dostanou jen minimum informací,“ dodal čtyřnásobný mistr světa, který aktuálně působí ve službách Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít