Je to oficiální! Nico Hülkenberg přestupuje do Renaultu

Je to oficiální! Nico Hülkenberg přestupuje do Renaultu

Dny spekulací jsou sečteny, od příští sezony bude Nico Hülkenberg závodit za stáj Renault. Francouzský tým se stane jeho čtvrtým působištěm ve Formuli 1.

Německý závodník debutoval v královně motorismu roku 2010 s týmem Williams, následovalo angažmá v pozici třetího jezdce u Force Indie, kde hned o rok později povýšil do závodní sedačky. Pro rok 2013 se upsal Sauberu, aby se příští rok zase vrátil do indické stáje. Divoká přestupová kariéra stále není u konce, Nico Hülkenberg se totiž dohodl na spolupráci s Renaultem.

Podle německého deníku Bild podepsal Němec s týmem dvouletou smlouvu s opcí na třetí ročník. Za první dva roky by měl vydělat jedenáct milionů dolarů a to nepočítáme prémie za potencionální úspěchy.

Francouzská automobilka se coby konstruktér týmu Formule 1 vrátila do šampionátu v letošní sezoně a aktuálně barvy žlutých monopostů reprezentují Kevin Magnussen a Jolyon Palmer. Ani jeden z nich neměl místo pro příští rok jisté a už teď je jasné, že minimálně jeden z dvojice tým na konci sezony opustí. Pravděpodobnější je odchod Jolyona Palmera, avšak stát se může cokoliv.

Na jméno stájového kolegy si Nico Hülkenberg bude muset ještě nějaký čas počkat. Renault ale má z čeho vybírat. Podle informací z posledních týdnů jedná krom svých pilotů také s Valtterim Bottasem, Estebanem Oconem či Pascalem Wehrleinem.

 

Curious how Dortmund performs against @herthabsc tonight…. @bvb09 @bild

Fotka zveřejněná uživatelem Nico Hülkenberg (@hulkhulkenberg), Říj 14, 2016 v 12:37 PDT

Sdílejte na:
Zavřít