Je to jako vítězství, raduje se z premiérových bodů pro Haas Grosjean

Je to jako vítězství, raduje se z premiérových bodů pro Haas Grosjean

Francouzský závodník přirovnal svůj debut s týmem Haas k vítězství ve velké ceně. Romain Grosjean při premiéře amerického týmu dojel šestý a získal osm bodů.

Romain Grosjean odstartoval do nedělního závodu v australském Melbourne z 19. místa. Okolnosti mu ale přály a hodně mu pomohlo přerušení závodu červenými vlajkami po nehodě Fernanda Alonsa s Estebanem Gutiérrezem. V pitlane tým na voze vyměnil pneumatiky a francouzský pilot mohl pokračovat. Výsledkem bylo šesté místo.

„Cítím se, jako bych stál na nejvyšším stupínku pódia. Úžasný závod, úžasný víkend,“ řekl Grosjean po závodě, ve kterém pro tým Haas získal hned při premiéře také první body.

„V Austrálii se mi nikdy příliš nedařilo, ale změnil jsem působiště a to mi pomohlo,“ řekl dále bývalý pilot Lotusu. „Klíčem k úspěchu byla strategie. Vyměnili jsme pneumatiky během červené fáze závodu. I když to při tak dlouhém stintu bylo těžké, dokázali jsme to! Všechno jsme udělali správně,“ radoval se po zisku šesté příčky.

Formule 1 tak zažila nejúspěšnější vstup týmu do šampionátu od roku 2002, kdy v královně motorismu debutovala japonská Toyota.

Sdílejte na:
Zavřít