Italská F4: v Imole zvítězil Van Uitert, Beckhäuser s nejlepším výsledkem roku

Italská F4: v Imole zvítězil Van Uitert, Beckhäuser s nejlepším výsledkem roku

O italském šampionovi Formule 4 se po třech závodech v Imole pravděpodobně rozhodne mezi Novozélanďanem Armstrongem, Italem Colombem a Nizozemcem Van Uitertem, který na bývalé trati GP San Marina nasbíral nejvíce bodů.
Dobrý trend ukázal i Čech Tom Beckhäuser. „Červenou lucernu“ nejpomalejšího pilota pole již definitivně odevzdal jiným, vyvaroval se dřívějších chyb začátečníka a třikrát dojel do cíle.

Nejlepší kvalifikační kolo se v pátek povedlo lídrovi šampionátu, Marcusovi Armstrongovi z Nového Zélandu. Junior Ferrari byl nejrychlejší před týmovým kolegou z Premy, Juri Vipsem, Jobem Van Uitertem (Jenzer), Leonardem Lorandim (Bhaitech) a dalšími dvěma vozy švýcarské stáje Jenzer, Malvestitim a Mainim. Čech Tom Beckäuser, který v Itálii startuje jako jediný jezdec stáje Cram, dokázal, že se i nadále dokáže zlepšovat. Na polemana ztrácel nováček jen 1.6s a byl v poli 20 vozů 17.

V sobotní poledne vyrazil Armstrong do závodu výborně a z prvního kola se vrátil s náskokem 1,2s na Van Uiterta a Malvestitiho. Také Beckhäuser se bil dobře a držel 15. pozici. Safety Car na sebe ovšem nenechal dlouho čekat po nehodě Brita Caldwella musel být závod neutralizován a pole se opět „srazilo“ do vzájemného závětří.

Naostro se znoju jelo 16 minut před cílem. Ovšem jen jediné kolo, než se v Ratzenbergerově šikaně srazili Enzo Fittipaldi s Malvestitim. Beckhauserovi to jistě přišlo vhod: při posledním restartu byl 8 minut před koncem 13. a poprvé tedy měl body na dosah ruky.

Na špičce nedal dobrý Armstrong vedení a vítězství z ruky a vyhrál těsně před Van Uitertem. Za nimi  bojovala šestičlšnná skupina o každý metr a třetí místo nakonec získal Němec Zendeli.  Tom Beckhäuser se vyvaroval chyb a dojel si jako 14. pro svůj zatím nejlepší výsledek.

1. závod italské F4 v Imole:

1. Marcus Armstrong, Prema

2. Job van Uitert, Jenzer

3. Lirim Zendeli, Mucke

4. Kush Maini, Jenzer 

5. Lorenzo Colombo, Bhaitech

Pole position pro druhý sobotní závod si  pátek zajistil Nizozemec Van Uitert před Vipsem a Armstrongem, Beckhauser směl opět startovat ze 17. pozice.

Pro vytrvalý déšť se plánovaný ranní start (8:15h!) o dvě hodiny posunul a Van Uitertovi se podařil výborně, zatímco se Armstrong propadl za Mainiho, Colomba, Zendeliho, Lorandiho, Fittipaldiho a Vipse. Také Beckhäuser vystartoval dobře a držel 16. místo. 

Během na 22 kol zkráceného závodu si Job van Uitert nedovolil žádnou chybu a zaslouženě vyhrál před Vipsem a Mainim. Nejen Vips, ale i jeho kolega z týmu Theodore-Prema, Marcus Armstrong, dokázali po pokaženém startu získat nejvíce pozic. Novozélanďan nakonec zachránil body za 4. místo.

Bez větší chyby absolvoval závod i Tom Beckhäuser a 17.

2. závod italské F4 v Imole:

1. Job van Uitert, Jenzer

2. Juri Vips, Prema

3. Kush Maini, Jenzer 

4. Marcus Armstrong, Prema

5. Lorenzo Colombo, Bhaitech

Třetí závod byl stanoven na 17:00h, Italové ho ale kvůli hrozícímu dešti navečer narychlo odstartovali již o hodinu dříve. Bez deště, ale na stále ještě poněkud vlhké trati se proto startovalo za Safety Carem, což opět vyhovovalo Van Uitertovi. Hned v prvním z 22 kol se usadil na špičce a neohroženě znovu vyhrál. Za ním se počátečně nejlépe činil Juri Vips. Ze 6. místa na startu se rychle posunul na 4. pozici, havaroval ale při útoku na Inda Mainiho a dojel nakonec jen 6. Z toho tšžili především Lorandi a Armstrong, kteří obsadili za Van Uitertem zbývající místa na stupni vítězů.

Tom Beckhäuser opět dojel do cíle, tentokrát na dobré 15. pozici a v hodnocení nováčků drží celkově 9. místo.

Šampionát pokračuje začátkem října v Mugellu.  

3. závod italské F4 v Imole:

1. Job van Uitert, Jenzer

2. Leonardo Lorandi, Bhaitech

3. Marcus Armstrong, Prema

4. Juri Vips, Prema

5. Lirim Zendeli, Muecke

 

Stav šampionátu:

1. Marcus Armstrong         157 b.

2. Lorenzo Colombo          145 b.

3. Job van Uitert                 124 b.

4. Sebastian Fernandez      115 b.

5. Artem Petrov                  113 b.

Sdílejte na:
Zavřít