Hungaroring hraje do karet našim soupeřům, ví Mercedes

Hungaroring hraje do karet našim soupeřům, ví Mercedes

Na maďarském okruhu není tak důležitý výkon motoru, což může týmy s nejvýkonnější pohonnou jednotkou hodně mrzet. Své o tom ví Mercedes, který si uvědomuje, že Hungaroring hraje do karet zejména soupeřům.

Od návratu Mercedesu do šampionátu Formule 1 coby konstruktéra uběhl už nějaký ten rok, stříbrné šípy se však na maďarském Hungaroringu radovaly ze zisku vítězství pouze jednou – v roce 2013 na této trati triumfoval Lewis Hamilton. Hrozbu soupeřů v letošním roce si uvědomuje i šéf stáje Toto Wolff, kterému je jasné, že ostatní týmy budou chtít tohoto okruhu využít.

„Tento okruh hraje do karet našim soupeřům, protože není tak náročný na pohonnou jednotku. Každá chyba je tu navíc okamžitě potrestána. Zejména Red Bull by situace mohl využít, protože má velmi dobře připravený vůz,“ říká Wolff před následujícím závodním víkendem, který se bude konat právě na Hungaroringu.

„Pokud by navíc do průběhu závodu promluvilo počasí, byly by to pro nás skutečně náročné podmínky. Budeme muset být opravdu bezchybní, abychom se tu v neděli odpoledne mohli radovat ze zisku vítězství,“ řekl dále šéf Mercedesu, který přiznal, že jeho tým se také pomalu začíná soustředit na příští ročník. „Není to pro nás jednoduché období, protože nás čeká několik klíčových rozhodnutí. Rozhodně nechceme nic podcenit a pomalu pracovat i na voze pro rok 2017,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít