Horner je při diskuzích o titulu opatrný

Horner je při diskuzích o titulu opatrný

Podle šéfa stáje Red Bull Christiana Hornera jeho tým ještě zdaleka nekalkuluje se čtvrtým mistrovským titulem Sebastiana Vettela, podle bosse rakouské stáje je před úřadujícím šampiónem ještě dlouhá cesta.

Po vítězství ve Velké ceně Belgie navýšil svůj náskok v čele šampionátu Sebastian Vettel na 46 mistrovských bodů před druhým Fernandem Alonsem.

Není tedy divu, že se čtvrtým mistrovským titulem pro německého pilota stáje Red Bull počítají i taková jména jako Niki Lauda, Christian Horner je ale s diskuzemi o dalším mistrovském titulu pro Sebastiana Vettela opatrnější.

„Samozřejmě je naše důvěra v jeho schopnosti velká, po bezchybné jízdě ve Spa se o jeho kvalitách nedá pochybovat,“ vysekl trojnásobnému mistru světa poklonu šéf Red Bullu. „Ale věci se ve Formuli 1 mohou změnit velmi rychle, což jsme viděli i v roce loňském, kdy s Fernandem bojoval až do posledního závodu.“

 

 

 

 

 

„Je před námi ještě dlouhá cesta a velké množství těžkých závodů, které musíme zvládnout, abychom na konci této sezóny mohli slavit další titul.“

Horner dále pokračoval s tím, že k obratu v šampionátu nyní stačí, aby Vettel dvakrát nedojel a jeho největší konkurenti brali plný počet bodů.

„Fernandovi se to v loňském roce podařilo, takže nic není nemožné,“ řekl Horner. „Vítěz bere 25 bodů, stačí dvakrát nedokončit a situace může být úplně jiná, samozřejmě jsme se současným náskokem Sebastiana spokojeni, ale zdaleka nechceme diskutovat o jistém čtvrtém titulu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít