Honda chce v Mexiku po loňském propadáku bodovat

Honda chce v Mexiku po loňském propadáku bodovat

Loňský závod na mexické půdě skončil pro stáj McLaren fiaskem, letos britský tým věří, že se situace o poznání zlepší. Cíle nemá vysoké, chce se udržet na bodovaných pozicích.

Autodrom Hermanos Rodriguez je nejvýše položeným okruhem v šampionátu Formule 1 a nadmořská výška se pochopitelně podepíše také na výkonnosti pohonných jednotek. Honda v útrobách vozů McLaren se na tomto místě v loňském roce trápila. Fernando Alonso musel odstoupit po prvním kole a Jenson Button skončil čtrnáctý se ztrátou 50 sekund na vítěze.

Yusuke Hasegawa, šéf Hondy pro Formuli 1, se nechal slyšet, že hlavním cílem pro letošní podnik v Mexiku je zisk mistrovských bodů. Pokud se to stáji povede, bude to podle něj jasný důkaz toho, jak velký pokrok se týmu za posledních 12 měsíců povedl. „Okruh disponuje velmi dlouhou rovinkou, s čímž vzhledem k naší pohonné jednotce musíme počítat.“

„Loňský závod tu pro nás byl velmi náročný, ale chtěli bychom si udržet dynamiku z Austinu a také ukázat náš technologický pokrok v sezoně,“ řekl dále japonský zástupce Hondy. „Doufám, že se opět můžeme umístit na bodovaných pozicích.“

To se stáji McLaren podařilo právě ve zmiňovaném závodě v USA. Zde britský tým obsadil deváté místo zásluhou Jensona Buttona a Fernando Alonso zopakoval nejlepší letošní výsledek týmu od Velké ceny Monaka, kterým bylo páté místo.

Sdílejte na:
Zavřít