Hamilton: Novou sezonu začínáme s čistým štítem

Hamilton: Novou sezonu začínáme s čistým štítem

I když je Lewis Hamilton úřadujícím mistrem světa, říká, že k prvnímu závodu sezony v Melbourne míří všichni závodníci s čistým štítem.

V posledních dvou letech udával Lewis Hamilton tempo celého startovního roštu a před stájovým kolegou Nicem Rosbergem získal s přehledem dva mistrovské tituly. Do Austrálie ovšem nemíří s žádným pocitem jistoty. Ví, že pokud chce získat další titul, musí se znovu od začátku pustit do práce.

„Přicházím do nové sezony s čistým štítem,“ řekl britský pilot v rozhovoru pro BBC Radio 5 Live. „Když vyjedu na trať, nemám pocit, že jsem mistr světa. I proto mám na svém voze číslo 44 a ne jedničku.“

Pilot Mercedesu si je vědom hrozby ze strany týmového kolegy Nica Rosberga, který vyhrál poslední tři loňské závody. „Mým cílem je samozřejmě znovu zisk titulu. Ale bude to ještě těžší. Nico měl povedený závěr sezony a v průběhu zimy se také zlepšil. Musím se tedy zlepšit i já, i když ještě nevím jakým způsobem,“ řekl dále trojnásobný šampion.

Brit také v prvním závodě nové sezony očekává motivovanou konkurenci. „Všichni chceme v prvním závodě bojovat o co nejlepší umístění. Jediné, co mohu říct, je to, že jsme se na start nového ročníku připravili co možná nejlépe,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít