Hamilton: Nová ochrana kokpitu? Nejhorší věc v dějinách F1

Hamilton: Nová ochrana kokpitu? Nejhorší věc v dějinách F1

Ferrari včera vůbec poprvé představilo první variantu ochrany kokpitu závodníka Formule 1. Názory na nový prvek se různí, rázně proti je třeba úřadující šampion Lewis Hamilton.

Kimi Räikkönen během včerejších předsezónních testů upoutal pozornost novým ochranným „Halo“ kokpitem. Během dnešních jízd na okruhu v Barceloně jej vyzkoušel také Sebastian Vettel.

Zatímco někteří lidé z paddocku návrh podpořili, úřadující mistr světa Lewis Hamilton je zásadně proti. „Halo“ kokpit dokonce označil za nejhorší myšlenku v historii Formule 1. „Prosím, jen to ne! Je to ta nejhůře vypadající myšlenka v dějinách Formule 1,“ uvedl britský závodník na svém Instagramu.

„Oceňuji úsilí o bezpečnost, ale tohle je Formule 1 a to, jak vypadá teď, je naprosto v pořádku,“ dodal.

Jenže názory na druhé straně garáže Mercedesu jsou odlišné. „Určitě je podobná ochrana potřeba,“ řekl Nico Rosberg v rozhovoru pro Sky Sports News. „Je to obrovský krok v oblasti bezpečnosti. Když si vzpomeneme na smrtící havárie z posledních let, ve většině případů by taková věc mohla zachránit lidský život.“

„Designově to zatím nevypadá zas tak dobře, ale po určitých změnách to může být lepší. Já jsem všemi deseti pro,“ dodal německý závodník a parťák Lewise Hamiltona.

Na novou ochranu kokpitu z dílny Ferrari reagoval také Red Bull. Ten potvrdil, že rakouský tým připravuje vlastní řešení ochrany hlavy závodníka a představeno by mohlo být co nejdříve. Pokud bude podobný návrh odsouhlasen, jeho nasazení se uskuteční nejdříve v roce 2017.

Sdílejte na:
Zavřít