Hamilton: Button mi ve Formuli 1 bude chybět

Hamilton: Button mi ve Formuli 1 bude chybět

Lewis Hamilton přiznal, že mu jeho bývalý kolega a krajan Jenson Button bude po odchodu z Formule 1 na konci letošního ročníku chybět.

Pilot Mercedesu, který byl Buttonovým kolegou v McLarenu v letech 2010-2012, říká, že během svých teenagerských let začal svého krajana sledovat a byl mu jistým vzorem. V době, kdy si Hamilton dláždil cestu do F1, byl již Button v ní, přičemž jezdil za týmy jako Honda, Renault či Benetton.

Zatímco na trati byli oba v průběhu posledních deseti let velkými soupeři, mimo ni se stali přáteli a jeden pro druhého měli obrovský respekt. Ukázalo se to i před dvěma týdny v Malajsii, kdy úřadující mistr světa Hamilton blahopřál Buttonovi k 300. startu ve velké ceně a dokonce pro něj připravil něco, co vypadalo jako malá oslava.

„Je úžasným jezdcem už mnoho, mnoho let. Pro Formuli 1 byl vždy velkým přínosem a dosáhl v ní hodně,“ řekl Hamilton na adresu mistra světa z roku 2009. „Pamatuji si, jak jsem se z pohodlí svého domova díval na jeho první velkou cenu. Stále jsem byl studentem střední školy a snil jsem o tom, jak ho jednou napodobím. Je trochu bláznivé, že jsme po tak dlouhé době stále oba zde.“

Button nekončí svou kariéru nadobro, ale je jasné, že minimálně v příštím roce nebude členem jezdeckého složení žádného z týmů. Jeho místo v McLarenu zaujme Stoffel Vandoorne, jehož kolegou bude Fernando Alonso. Hamiltonovi bude přítomnost 36letého Buttona v paddocku chybět.

„Příští rok mu budu i trochu závidět. Bude nám všem chybět, ale tak už to chodí. Každý jednou odejde a na jeho místo přijde někdo jiný. Stane se to i mně, ale život půjde dál. Tak to prostě chodí. Teď se může ve svém životě zaměřit na nové a možná lepší věci. Jak ho znám, i nadále bude jako osobnost růst,“ uzavřel Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít