Haas mění cíle. Bodovat chce ve všech závodech

Haas mění cíle. Bodovat chce ve všech závodech

Po brilantním výkonu Romaina Grosjeana v prvních dvou závodech nové sezony mění nováčkovský tým Haas své cíle. Rád by získal body ve všech velkých cenách letošní sezony.

Francouzskému jezdci v Austrálii k umístění na bodovaných pozicích hodně pomohlo přerušení závodu červenými vlajkami. I díky tomu získal pro nováčkovský tým historicky první body a obsadil páté místo. O dva týdny později v Bahrajnu ukázal, že to nebyla žádná náhoda. Romain Grosjean během noční show obsadil úžasné páté místo.

S výkony amerického týmu je spokojen i Gunther Steiner, šéf stáje. „Jsme nadšeni. Ale chtít v každém závodě umístění v nejlepší pětce je trochu přehnané. Musíme být objektivní. Skvělé by bylo, kdyby se nám podařilo sbírat body ve všech závodech letošní sezony,“ řekl Steiner. „Do cíle se nám zatím vždy povedlo dopravit jen jeden vůz. Pokud to budou vozy dva, šance na bodový zisk se zdvojnásobí.“

Romain Grosjean startoval do závodu z deváté pozice a Steiner byl překvapen tím, jak hladce během Velké ceny Bahrajnu vše probíhalo. „Nečekali jsme páté místo. Po kvalifikaci (Grosjean skončil devátý) jsme doufali, že by Romain mohl dojet na bodech. Ale nespoléhali jsme na to. V neděli ráno se vzbudíme s nulovými očekáváními a následně pracujeme na tom, aby se nám podařilo vybojovat co nejlepší výsledek. To je naše filozofie,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít