Ferrari ještě neukázalo svou skutečnou sílu, myslí si Rosberg

Ferrari ještě neukázalo svou skutečnou sílu, myslí si Rosberg

Vítěz prvních dvou závodů sezony Formule 1 se nechal slyšet, že jsme letos ještě neviděli Ferrari v plné síle. Nico Rosberg očekává, že italský tým bude v dalších závodech ještě větší hrozbou.

Zatímco Kimi Räikkönen odstoupil kvůli technickým problémům ze závodu v australském Melbourne, Sebastiana Vettela potkala smůla o dva týdny později v Bahrajnu. Pilot Mercedesu Nico Rosberg mezitím vyhrál oba letošní závody a na jezdce italského týmu si vybudoval v šampionátu slušný náskok.

„Měli jsme to pod kontrolou. Závod probíhal v pořádku, zvolili jsme moudrou strategii a získali další vítězství,“ potěšilo lídra šampionátu Rosberga. „Uvědomujeme si ale, jak blízko Ferrari je. Kimi byl po celou dobu závodu velmi rychlý a ukázal to už během kvalifikace. Musíme nadále tlačit na pilu, protože jsme je (Ferrari) ještě neviděli v plné síle, i když moc dobře víme, čeho jsou schopni.“

Vítězství v Bahrajnu znamená pro Nica Rosberga pátý triumf v řadě. Těšit jej může také to, že stájovému kolegovi Lewisi Hamiltonovi se nedaří zcela podle představ. „Neraduji se z jeho problémů. Snažím se co nejlépe dělat svou práci a porazit jej vzájemným soubojem na závodní dráze,“ řekl dále Němec. „Můžeme ale očekávat, že Lewis se brzy odrazí zpět a už v dalším závodě bude chtít bojovat o vítězství,“ dodal.

Nico Rosberg je nyní v čele šampionátu s náskokem sedmnácti bodů na druhého Lewise Hamiltona. Sezona Formule 1 pokračuje třetím závodem za dva týdny v Číně.

Sdílejte na:
Zavřít