Felipe Massa zamíří příští rok do DTM, WEC nebo Formule E

Felipe Massa zamíří příští rok do DTM, WEC nebo Formule E

Brazilský závodník přiznal, že je otevřený možné budoucnosti v šampionátech DTM, WEC nebo Formule E. Zároveň vyloučil možnost, že by v příštím roce působil v zámořské sérii IndyCar.

Na italské Monze došlo k emotivnímu oznámení konce kariéry Felipeho Massy, který šampionát Formule 1 opouští po dlouhých čtrnácti letech. Společně s Jensonem Buttonem tak odchází dva závodníci ze staré školy. „Ulevilo se mi hned poté, co jsem to všem oznámil,“ přiznal brazilský závodník a vicemistr světa z roku 2008.

„Stále mám stejné pocity. Jsem spokojený a chci si maximálně užít těch posledních sedm závodů. Je to zábava a ještě větší zábava je, když se nám podaří získat nějaké dobré umístění. To je mým hlavním cílem pro ty poslední závodní víkendy,“ uvedl pětatřicetiletý pilot, který promluvil také o tom, co by mohl dělat o odchodu z Formule 1.

„Jsem v kontaktu s několika lidmi, kteří mají zájem, ale potřebuji nějaký čas na to, abych si vše důkladně promyslel a vybral tu nejlepší možnou volbu. Nemyslím si, že budu závodit v IndyCar, ve hře jsou šampionáty DTM, WEC nebo Formule E. Skoro s jistotou bych řekl, že v jedné z těchto tří soutěží budu v příštím roce závodit,“ dodal jedenáctinásobný vítěz velké ceny Formule 1, kterého definitivní rozlučka s kariérou čeká v Abu Dhabi, kde před dvěma lety vybojoval druhé místo.

Sdílejte na:
Zavřít