F4 na Lausitzringu: Schumacher sbíral další vítězství!

F4 na Lausitzringu: Schumacher sbíral další vítězství!

Sezona 2015 byla pro Micka Schumachera prvním rokem v monopostech a jeho výsledky nebyly zvláště výjimečné, minulý víkend syn Michaela Schumachera na Lausitzringu ovšem potvrdil, že skutečně patří mezi mladíky s výjimečným talentem.

Jezdec týmu Prema přijel do Německa dobře naladěn: před osmy dny vyhrál jeden ze závodů italského šampionátu v Imole a drží tam za Argentincem Siebertem slibnou druhou pozici. V kvalifikaci si zajistil pole-positions pro oba sobotní závody. V prvním z nich potvrdil dobré nervy a vyhrál start. Daleko za ním ovšem kolidovalo hned deset vozů a závod musel být přerušen. Ani to Micka nerozházelo. I při druhém startu se po úklidu dráhy  prosadil a krátký sprint na deset kol vyhrál před Kanaďanem Kami Lalibertém a Rakušanem Thomasem Preiningem. Lídr celkové tabulky Joey Mawson dojel pouze šestý.

Pro svou pozici v celkovém hodnocení Schumacher hodně udělal i ve druhém sobotním závodě. Znovu chladně těžil z výborné výchozí pozice na startu a dojel před Mawsonem a Jannesem Fittjem první. Jednalo se o letošní třetí vítězství syna rekordního mistra světa Formule 1.

Do třetího závodu startovali divoši Formule 4 v neděli večer na mokré vozovce za Safety Carem a hned jak směli jet naostro, postarali se o nejlepší podívanou víkendu. Ideální linie zase jednou příliš nezajímala. Předjíždění, kolize a napětí od startu až do cíle! Schumacher startoval coby sobotní vítěz jen z desátého místa obráceného pořadí, opět ovšem předvedl krásnou show. Propracoval se kupředu na třetí místo, po „hodinách“ se ale znovu propadl pořadím až na šestou pozici v cíli. Závod a především životnost pneumatik si na osychající trati nejlépe rozhodil Fabio Scherer z týmu Jenzer. Švýcar měl v posledních kolech největší rezervy a vyhrál svůj první závod F4. Druhý dojel Jannis Fittje před dlouho vedoucím Mikem Ortmannem. Lídr celkového pořadí Joey Mawson po nehodě musel do boxů a nebodoval. Na Schumachera má již jen tři body náskoku. Tato situace jistě  způsobuje „příjemné bolesti hlavy“ i Schumacherově manažerce Kehmové. Plánovala Micka začátkem roku nasadit jak do německého, tak i do italského šampionátu a v soustředit se v průběhu ročníku jen na mistrovství, ve kterém bude mít lepší šance. Nyní drží její svěřenec v obou druhé místo s výbornou vyhlídkou na titul…

Výsledky německé F4 na Lausitzringu 

Sobotní závody

1. Mick Schumacher, Prema
2. Kami Laliberte, Van Amersfoort
3. Thomas Preining, Lechner
4. Jannes Fittje, US
5. Felipe Drugovich, Neuhauser
6. Joey Mawson, Van Amersfoort

1. Mick Schumacher, Prema
2. Joey Mawson, Van Amersfoort
3. Jannes Fittje, US
4. Mike Ortmann, Muecke
5. Kim Schramm, US
6. Lirim Zendelli, Muecke 

Nedělní závod

1. Fabio Scherer, Jenzer
2. Jannis Fittje, US
3. Mike Ortmann, Muecke
4. Kim Schramm, US
5. Lirim Zendeli, Muecke
6. Mick Schumacher, Prema 

Celkový stav šampionátu po devíti závodech

1. Joey Mawson                     152 b.
2. Mick Schumacher              149 b.
3. Mike Ortmann                     100 b.
4. Jannes Fittje                         98 b.
5. Kim Schramm                       95 b.

Sdílejte na:
Zavřít