Dvě Grand Prix v USA?

Dvě Grand Prix v USA?

Bernie Ecclestone přišel s nápadem druhé Velké ceny na území Spojených států amerických, konkrétně by se mělo jednat o nový závod pořádaný v uličkách města New Jersey.

Promotér Formule 1 Bernie Ecclestone má podle všeho zálusk na další senzaci. Ve Spojených státech chce bojovat o pořádání další Velké ceny, mělo by se jednat o závod v ulicích amerického New Jersey. Závodit by se prý také mělo u řeky Hudson a nedaleko centra města, což by mělo vytvořit skvělou kulisu pro diváky Formule 1.

„V době ekonomických nejistot je třeba nejprve řádně zajistit, aby pořádání závodu Formule 1 neznamenalo finanční propad, ale aby naše město udrželo v rovnováze a Velká cena tak přinesla potěšeni pro všechny občany,“ stojí v prohlášení starostů městských částí New Yorku – Weehawken a západní New York, Richarda Turnera a Felixe Roquea.

Pokud se závod v roce 2013 opravdu uspořádá, USA bude hostit hned dva závody šampionátu Formule 1. Tím prvním je Velká cena v Austinu v Texasu. Bernie Ecclestone se snaží prosadit závody v New Jersey již přes 40 let, již v roce 2010 se tu měla jet Velká cena, ale většina obyvatelů byla proti a tak z tohoto nápadu nakonec sešlo. Nyní je ale promotér Formule 1 blízko naplnění tohoto cíle.

Sdílejte na:
Zavřít