Donington Park pořádání velké ceny Formule 1 striktně odmítl

Donington Park pořádání velké ceny Formule 1 striktně odmítl

Zástupci Donington Parku vyloučili možnost, že by se na jejich okruhu mohla v blízké budoucnosti konat velká cena Formule 1. Budoucnost závodu na Britských ostrovech tak nadále zůstává záhadou.

Minulý týden se v médiích objevila zpráva, že klub vlastníků okruhu Silverstone zpochybnil budoucnost Velké ceny Velké Británie na této trati. Předseda John Grant varoval členy klubu, že by mohlo dojít k odstoupení od smlouvy v roce 2017, v lepším případě by došlo k jejími dodržení a Silverstone by od pořádání závodu odstoupil až o dva roky později.

Samozřejmě se okamžitě objevují otázky, který okruh by Silverstone v pořádání prestižní velké ceny mohl nahradit. Bernie Ecclestone již prozradil, že vedení Formule 1 kontaktovali zástupci dvou okruhů. Nyní víme, že mezi nimi nebyl Donington Park, jehož vedení něco podobného striktně odmítlo.

DOPORUČUJEME: Zmizelé závody Formule 1 – Velká cena Švédska

„Něco takového nepřipadá v úvahu,“ odpověděl Autosportu generální ředitel Christopher Tate na otázku, jestli by se na okruhu mohl konat závod Formule 1. „Nastavili jsme si nějaké cíle a nehodláme je měnit. Nemáme zájem o pořádání závodů s moderními vysokorychlostními monoposty, protože bychom Donington Park museli značně přepracovat,“ řekl dále.

Tate zároveň zkritizoval současnou politiku Formule 1 a věří, že noví majitelé (Liberty Media) na tom již brzy něco změní. „Současný obchodní model nemá smysl a všichni si s kalendářem Formule 1 pohrávají. Má to špatný vliv na budoucnost tohoto sportu. Doufejme, že Liberty Media učiní správná rozhodnutí. Věřím, že budou rozumět tomu, co sport potřebuje. Rozhodně nemůže pokračovat tímto směrem,“ dodal zástupce britské tratě.

Sdílejte na:
Zavřít