De la Rosa: Budoucnost HRT je ve hvězdách

De la Rosa: Budoucnost HRT je ve hvězdách

Pedro de la Rosa přiznává, že situace kolem stáje HRT je velmi špatná. Na začátku listopadu tým oznámil, že hledá nového kupce, ti se ale zatím příliš nehrnou.

Španělský závodník toho na okruhu v brazilském Interlagosu příliš neprozradil, co ale řekl, rozhodně nebylo pozitivní. „Situace kolem celého našeho týmu není vůbec dobrá. Nejde jen o zaměstnance, kteří s námi cestují po jednotlivých závodech, ale také o lidi v továrně, kteří stále nevědí, jaká bude jejich budoucnost, tato situace rozhodně nikomu neprospívá,“ řekl de la Rosa britskému Autosportu.

„Nikdo z nás zatím neví, co nabídnou nadcházející měsíce, musíme ale počítat s tím, že toto zlé období rychle překonáme a stáj bude pokračovat i v příštích sezónách, jsme profesionálové a musíme se podle toho také zachovat,“ řekl pilot, který se španělským týmem podepsal dvouletou smlouvu.

Podle jezdce stojí za krizí týmu také špatná ekonomická situace ve Španělsku, odkud tým, který ve Formuli 1 debutoval v roce 2010, pochází. „Finanční výpomoc z mé rodně země bohužel nebyla taková, jakou jsme si před začátkem tohoto ročníku představovali, ale pochopitelně nemůžeme žádat více od státu, kde lidé přicházejí o svá zaměstnání, situace je tam velmi špatná.“

I přes tyto negativní zprávy de la Rosa řekl, že je hrdý na výkonnost svého týmu v průběhu celé letošní sezóny, zejména na výsledky, kterých tým dosáhl i přes velmi omezené finanční možnosti. „Vzhledem k možnostem to byla povedená sezóna a jsem hrdý na to, co náš tým za celý tento rok dokázal. Naše možnosti byli omezeny, začali jsme se zhruba 70 zaměstnanci a nyní je nás 83, což je skoro dvakrát méně než u týmů Marussia nebo Caterham, to není žádným tajemstvím,“ dodal Španěl.

Sdílejte na:
Zavřít