Další úspěch Verstappena: Šampaňské mi začíná chutnat!

Další úspěch Verstappena: Šampaňské mi začíná chutnat!

Mladičký pilot stáje Red Bull se nechal slyšet, že šampaňské mu začíná opravdu chutnat. Max Verstappen dokončil po souboji Mercedesů závod v Rakousku na druhém místě.

Max Verstappen byl jedním ze dvou závodníků, kteří těžili ze vzájemné kolize pilotů Mercedesu. Nizozemský jezdec se díky tomu probojoval na druhé místo a vybojoval tak druhé stupně vítězů v kariéře. Mladík přiznal, že v závodě už počítal se ziskem třetího místa, o to více byl však v cíli spokojený.

„Očekával jsem zisk třetího místa, už jsem s tím počítal. Zisk druhé příčky je pro mě a celý tým příjemným bonusem,“ radoval se po závodě ve Spielbergu Verstappen. „Ztrácíme hodně na rovinkách, ale v zatáčkách se nám to podařilo dohnat. Musím se přiznat, že šampaňské mi začíná opravdu chutnat!“ řekl dále s úsměvem na tváři mladý pilot.

Nechybělo moc a Verstappen nemusel stát ani na stupních vítězů. Krátce před závěrem závodu byl sice třetí, zle na jeho vůz s extrémně starými pneumatiky dotíral čtvrtý Kimi Räikkönen na Ferrari. „Vždy se můžeme v něčem zlepšit. Od našeho prvního společného závodu (s Red Bullem ve Španělsku) se stále učím něco nového. Závod od závodu je to lepší a lepší,“ dodal Verstappen, který se aktuálně nachází na šestém místě v šampionátu jezdců. Stájový kolega Daniel Ricciardo už má náskok pouhých šestnácti bodů.

Sdílejte na:
Zavřít