VC Mexika: Bottasův ranní čas překonal Ricciardo

Na oko proběhla část tréninku, v níž se šlo naplno. Ale skutečně to bylo jen na oko, Bottas byl od svého času na špinavější trati vzdálený půl sekundy.

V úvodních minutách tréninku jsme viděli venku Stoffela Vandoorna, který toho pro kompletní výměnu komponent v autě ráno hodně neujel. Na startu „klesne“ o 35 míst, jeho týmový kolega Alonso má penalizaci 20 pozic.

Špinavá trať se sice v prvním tréninku pročistila ale ne dostatečně, Romain Grosjean dostal v poslední zatáčce okruhu defekt levé zadní pneumatiky, šel do smyku a skončil mimo trať. Do boxů mu zbývalo celé kolo, během kterého svým Haasem jakžtakž vyčištěnou trať zaplácal úlomky z monopostu a pneumatiky. Následovaly červené vlajky.

Před restartem se na konec pit lane postavil Vandoorne, aby dohnal ztracený čas. Na trať se nedostal, po hlášení do vysílačky pro něj přišli mechanici McLarenu a odtlačili ho zpět do garáže.

Smyku se nevyhnul ani současný lídr průběžného pořadí, který to přehnal s rychlostí v předposlední zatáčce rychlé sekce ve druhém sektoru okruhu. Sainzovi to zase ušlo ve třetí zatáčce, Strollovi v páté.

Sebastiana Vettela něco pálilo v kokpitu, podle jeho vlastních slov tam měl nějakou kyselinu. Nakonec se ukázalo, že se na jeho sedačku dostala hasicí pěna. Krátce po tomto incidentu přišla Haas tweetoval, že Romain Grosjean nebude v druhém tréninku pokračovat.

Něco přes tři čtvrtě hodiny zbývalo do konce, když Daniel Ricciardo překonal nejlepší čas z prvního tréninku o 23 tisícin sekundy. Tento čas se ještě pokusili překonat Hamilton, Verstappen a Vettel, neúspěšně. To byl konec rychlých jízd, co se týče předních pozic.

Z druhé desítky se na trati objevil ještě Brandon Hartley, zlepšil se z osmnáctého na třinácté místo. Jeho týmový kolega byl na devatenáctém místě bez pořádného ostrého kola a vypadalo to, že na trati se už neobjeví. O několik minut se tyto domněnky potvrdily. Gasly také patří mezi jezdce, kteří budou penalizováni za výměnu komponent.

Před pěti dny Ricciardo, nyní Verstappen, pro holandského závodníka se trénink skončil o15 minut spíše pro poruchu motoru. Podle slov Hornera šlo o tréninkový motor, který nebude použit v závodech, k penalizaci nedojde.

Téměř všichni jezdci testovali dlouhé stinty na ultra-měkké sadě, časy byly o 3-4 sekundy pomalejší než v rychlých kolech.