Cílem je víkend bez komplikací, říká před závodem v Rusku Vettel

Cílem je víkend bez komplikací, říká před závodem v Rusku Vettel

Dalším podnikem šampionátu Formule 1 bude po týdenní přestávce Velká cena Ruska a Sebastian Vettel doufá, že následující závodní víkend se obejde bez dalších incidentů.

Sebastian Vettel neměl zrovna ideální vstup do sezony. I přes své konkurenceschopné Ferrari se s týmem nevyhnul komplikacím. V australském Melbourne byl blízko vítězství, do karet mu ale nehrálo přerušení červenou vlajkou po nehodě Fernanda Alonsa. O dva týdny později v Bahrajnu kvůli technickým problémům ani nedojel na start závodu a naposledy v Číně kolidoval s týmovým kolegou Räikkönenem.

V Šanghaji se týmu vzájemnou kolizi podařilo alespoň z části odčinit. Sebastian Vettel dojel druhý, Kimi Räikkönen se prokousal startovním polem ze samotného chvostu a výsledkem bylo páté místo. Všeho ale pochopitelně využívá Mercedes a zejména Nico Rosberg, který vyhrál všechny tři závody a v čele šampionátu si vybojoval slušný náskok.

„Bez problémů zatím byly jen dva závody. V Austrálii jsem měl šanci vyhrát a v Číně se nám po nepovedeném začátku dařilo a povedlo stáhnout konkurenci. Celkově to rozhodně není nejlepší výchozí pozice pro Rusko, ale doufáme v povedený závodní víkend,“ nechal se slyšet čtyřnásobný mistr světa Vettel. „Vloni se nám tu poměrně dařilo a během zimy jsme udělali pokrok s vozem i pohonnou jednotkou. Proto věřím, že by to mohl být skutečně slušný víkend,“ věří německý jezdec.

Sdílejte na:
Zavřít