Cíl Hamiltona je jasný: Přeskočit Rosberga v šampionátu jezdců

Cíl Hamiltona je jasný: Přeskočit Rosberga v šampionátu jezdců

Už během následujícího závodního víkendu v Baku by Lewis Hamilton rád přeskočil lídra šampionátu Nica Rosberga a vyhoupl se tak na první příčku v letošním pořadí jezdců.

Lewis Hamilton se po špatném vstupu do sezony oklepal a získal dvě vítězství v řadě, když triumfoval v Monaku a Kanadě. Náskok stájového kolegy Nica Rosberga na čele šampionátu jezdců stáhl na devět mistrovských bodů a věří, že už při premiérovém závodě v ázerbájdžánském Baku by jej mohl přeskočit a dostat se na první místo.

„Musíme se snažit udržet ve hře a pokud to bude možné, dostat se do vedení šampionátu. Jít kupředu a dělat všechno pro co možná nejlepší výsledek,“ řekl Lewis Hamilton novinářům před startem závodního víkendu na okruhu, který britský závodník nemalou měrou kritizoval. „Nevím, co na to mám říct. Je to další trať s některými úzkými místy a dlouhou rovinkou. Někde je silnice tak moc široká, že je to skoro jako na dálnici,“ stěžoval si trojnásobný mistr světa.

„Ale snad to nakonec bude legrace. Věřím v dobrý výsledek. Podle všeho nám má přát i počasí, takže by to mohl být hodně zajímavý víkend,“ uzavřel Lewis Hamilton, pilot stáje Mercedes. Pokud by Hamilton skutečně chtěl Rosberga předstihnout v šampionátu jezdců už během Velké ceny Evropy, musel by v Baku zvítězit a Nico Rosberg by musel skončit nejlépe čtvrtý. Rozuzlení tohoto příběhu se dočkáme v neděli od tří odpoledne, kdy závod v Ázerbájdžánu startuje.

Sdílejte na:
Zavřít