Carlos Sainz chce brzy vyřešit svoji budoucnost ve Ferrari

Carlos Sainz chce brzy vyřešit svoji budoucnost ve Ferrari

Carlos Sainz doufá, že jeho budoucnost ve formuli 1 s týmem Ferrari bude vyřešena do začátku příštího roku. Španělský pilot se ke stáji připojil v sezóně 2021 a po jeho silném debutu mu tým vloni prodloužil smlouvu do konce roku 2024.

Momentálně se šíří fámy ohledně náklonosti italského týmu k Lewisovi Hamiltonovi, a tak budoucnost Carlose Sainze ve Ferrari zůstává nerozhodnutá. Ten však usiluje o to, aby se jeho dlouhodobé vyhlídky vyřešily ještě před začátkem roku 2024. Rozhovořil se také o zkušenosti, kdy v polovině sezóny 2018 mu tým Renault oznámil, že na následující sezónu nedostane od francouzského týmu kontrakt.

„Samozřejmě nechci prozradit, jaké jsou mé strategie, co se smluvního jednání týká, protože je to něco, co nikdy neprozradím. Ale pokud jste mě v minulosti slyšeli v rozhovorech, vždycky jsem říkal, že rád jdu do sezóny formule 1 s tím, že vím, u koho budu příští rok závodit, protože jsem si touto zkušeností prošel v Renaultu a vůbec mě to nebavilo. Cílem je mít vše naplánované,“ řekl.

Na otázku, zda by to znamenalo, že by si v ideálním případě přál, aby se během tohoto roku něco vyřešilo, odpověděl: „Ne nutně letos, ale před začátkem příštího roku nebo během začátku příštího roku.“

Do konce roku 2024 má smlouvu i jeho týmový kolega Charles Leclerc. Budoucnost obou jezdců byla v posledních týdnech často zmiňována, přičemž italská média hlásají, že Ferrari sestavilo plán k odlákání Lewise Hamiltona od Mercedesu. Charles Leclerc byl zase spojován s možným přesunem ke Stříbrným šípům.

V roce 2026 do formule 1 vstoupí tým Audi a Carlos Sainz je kandidátem na místo jejich pilota. Španěl prý těmto spekulacím nevěnuje žádnou pozornost a říká, že takové zprávy o přesunech jezdců jsou v tomto bodě sezóny zcela běžné.

Na dotaz, zda mluvil s šéfem Ferrari, Frédéricem Vasseurem, o vazbách na Lewise Hamilotna, odpověděl: „Upřímně, ne, protože si nemyslím, že bych to potřeboval. Vím, že v této části sezóny se vždy objeví takové fámy, je to bláznivá sezóna. Před týdnem a půl jsem šel do Audi, před týdnem šel Charles (Leclerc – pozn.red.) do Mercedesu a teď jde Lewis (Hamilton – pozn.red.) do Ferrari. Pokud jde o toto období, je to příběh našich životů. Ve formuli 1 jsem byl dost dlouho, více než osm let, abych věděl, že je to toto období.“

Carlos Sainz také uznává, že je ovlivňován fámami kolem jeho jména méně, než tomu bylo v dřívějších letech formule 1. „Kdysi by si  člověk přečetl v médiích mnohem více, snažil by se zjistit mnohem více, teď se raději soustředím na svůj monacký víkend a nezajímá mě, co ostatní říkají nebo dělají. Soustředit se na sebe, v minulosti mi to vždycky klapalo.“

Sdílejte na:
Zavřít