Bylo to hloupé, stěžoval si di Resta

Bylo to hloupé, stěžoval si di Resta

Skotský závodník Paul di Resta se po vyřazení z Velké ceny Belgie, které zapříčinil Pastor Maldonado, nechal slyšet, že to ze strany jeho protivníka bylo docela hloupé.

Po startu z páté pozice byla očekávání Paula di Resty velká, jenže radost z možného bodového zisku mu vzal Pastor Maldonado, který se po souboji s Estebanem Gutiérezem dostal do křížku s oběma jezdci stáje Force India. Zatímco Adrian Sutil vyvázl z tohoto kontaktu bez následků, Paul di Resta to štěstí neměl a po kolizi s venezuelským závodníkem musel ze závodu odstoupit.

„Hlavním problémem byl provoz na trati,“ nechal se slyšet di Resta pro BBC. „Celý ten incident byl hloupý, mohli jsme tu získat pár bodů, ale to už teď není důležité. Musíme se soustředit na další závod na Monze a konečně se znovu dostat do formy,“ nabádá svůj tým Skot.

Paul di Resta ve Velké ceně nebodoval od svého devátého místa při Velké ceně Velké Británie.

Maldonado byl za incident potrestán penalizací 10 sekund stop/go a po závodě řekl, že soupeře ve voze Force India přehlédl. „Byla to má chyba, snažil jsem se brzdit a vyhnout se incidentu, ale bohužel už bylo pozdě,“ přiznal venezuelský závodník po Grand Prix na okruhu Spa.

Sdílejte na:
Zavřít