Bottas: Force India je stále rychlejší

Bottas: Force India je stále rychlejší

Letošní sezona Formule 1 vrcholí a s ní i boje o jednotlivé příčky v šampionátech. Těsný souboj probíhá mezi týmy Force India a Williams o čtvrtou pozici v Poháru konstruktérů.

Po Velké ceně Mexika je rozdíl mezi čtvrtou Force Indií a pátým Williamsem devět mistrovských bodů. Rozestup se po posledním závodě navýšil, indická stáj totiž zejména zásluhou sedmého Nica Hülkenberga vybojoval sedm mistrovských bodů, konkurenční Williams pak pouze šest.

Valtteri Bottas připustil, že Force India byla v Mexiku rychlejší, ale dva dny před koncem sezony věří, že se Williamsu ještě povede celou situaci otočit. „Jako tým jsme odvedli dobrou práci. Taktika i strategie fungovaly, můžeme být spokojení,“ řekl po závodě finský pilot.

„Vydařila se nám strategie jedné zastávky v boxech, které jsme navíc opravdu dobře načasovali. Bohužel, Force India byla v tomto závodě o něco rychlejší a to je hlavní důvod, proč se jeden z jejich vozů umístil před námi. Boj je to stále velmi vyrovnaný a máme šanci je porazit, pokud v Brazílii znovu odvedeme maximum možné práce,“ dodal Valtteri Bottas.

I když se boj o čtvrtou příčku v Poháru konstruktérů může zdát jako malichernost, není tomu tak. Jde nejen o prestiž, ale také o nemalé finanční prostředky, které lépe umístěný tým získá. Nepočítáme-li Manor a Sauber, je boj mezi Williamsem a Force Indií tím nejtěsnějším, co aktuální pořadí mezi týmy může nabídnout.

Sdílejte na:
Zavřít