Bottas: Abych byl upřímný, nejsem se svojí sezónou spokojený

Bottas: Abych byl upřímný, nejsem se svojí sezónou spokojený

Valtteri Bottas přiznává, že se cítí být zklamán ze své sezóny 2015, navzdory tomu, že v celkovém pořadí jezdců skončil na pátém místě před svým týmovým kolegou, Felipem Massou. V posledních závodech pilot Williamsu dokonce bojoval o čtvrté místo se svým krajanem Kimim Räikkönenem, ale v Abú Dhabi se jezdec Ferrari dostal na stupně vítězů, zatímco Valtteri kvůli chybě týmu v boxech vůbec nebodoval.

Finský pilot zažil sezonu s lepšími i horšími okamžiky. Nicméně Bottas říká, že celý tým bude přes zimu tvrdě makat, aby se v roce 2016 vrátil silnější: „Abych byl upřímný, nejsem se svojí sezónou spokojený. V několika závodech jsem měl smůlu a často jsem z vozu nemohl dostat maximum.“

„V posledních závodech jsme se začali zlepšovat, některé věci se změnily a já se začal cítit lépe. Musím být upřímný a otevřený a tlačit tým, aby se vždy zlepšoval. Jasně jim říkat, co si myslím, že je nejlepší. Ale věci se nestávají každou chvíli a ještě jsem odhodlaný pomoci týmu se zlepšit, protože si myslím, že příští rok budeme mít auto a mnohem lepší výkon než tuto sezónu,“ komentoval Bottas pro UOL Esporte.

Mika Häkkinen, jeden z Valtterových agentů, je přesvědčen, že všichni piloti se cítí stejně, když se jim nepodaří překonat své cíle. Bývalý jezdec McLarenu si je jistý tím, že v týmu z Grove jsou s prací Fina, i přes špatné výsledky v některých závodech, spokojeni a nepochybuje o tom, že brzy budou opět mít konkurenceschopný vůz.

„Je jasné, že je jezdec zklamaný, když se v porovnání s předchozí sezónou nezlepší. Konkurenceschopnost Williamsu nebyla tak dobrá jako předešlý rok, ale třetí místo v Poháru konstruktérů je pro tým velmi dobré. Vím, že je Williams více než spokojený s prací Valtteriho. Trpělivost je dobrá vlastnost a on bude odměněn,“ zakončil bývalý mistr světa.

Sdílejte na:
Zavřít