Alonso vyzkoušel nové Ferrari na simulátoru

Alonso vyzkoušel nové Ferrari na simulátoru

Španělský závodník v závěru letošního roku využil zajímavé příležitosti a poprvé otestoval svůj vůz pro nadcházející sezónu 2014. Zatím však jen na simulátoru.

Dvojnásobný mistr světa minulý týden navštívil továrnu týmu v Maranellu, aby zde usedl za volant simulátoru a vyzkoušel vlastnosti svého nového vozu pro rok 2014, ve kterém nás čeká velké množství změn v pravidlech a předpisech.

„Dnes jsem s prací na simulátoru velmi spokojený,“ nechal se slyšet Fernando Alonso. „Splnili jsme všechny body, které jsme měli na programu, můžeme být opravdu spokojeni.“

„Bylo příjemné po dlouhé době znovu řídit, i když jen virtuálně. Máme s inženýry velké množství nápadů, které chceme zrealizovat. Jsme teprve na samotném začátku učení se s novým vozem a já jsem rád, že mohu být součástí toho všeho,“ řekl dále mistr světa z let 2005 a 2006.

Oficiálně je nyní Fernando Alonso na dovolené po celý zbytek roku 2013, na testech nových pneumatik Pirelli jej v kokpitu italského týmu nahradí Pedro de la Rosa a Jules Bianchi.

Po boku Fernanda Alonsa bude od příští sezóny závodit finský jezdec Kimi Räikkönen, který u stáje z Maranella naposledy působil v roce 2009 a získal tu jeden mistrovský titul. Na vítězství v šampionátu s Ferrari Fernando Alonso zatím stále čeká.

Sdílejte na:
Zavřít