Alonso se o budoucnosti rozhodne po vyzkoušení další generace vozů

Alonso se o budoucnosti rozhodne po vyzkoušení další generace vozů

Španělský závodník a dvojnásobný mistr světa se nechal slyšet, že o jeho setrvání ve Formuli 1 se rozhodne až po vyzkoušení vozů pro rok 2017.

Nepovedená sezona 2015 je definitivně pryč a Fernando Alonso se nyní může soustředit jen a pouze na budoucnost. Nikdo ale neví, jak dlouho ve Formuli 1 zůstane a jestli následující dva roky nebudou v královně motorismu jeho posledními. Na konci sezony 2017 mu totiž končí smlouva u McLarenu.

„Tyto (letošní) vozy jsou příliš pomalé, vzaly mi veškerou radost z jízdy,“ nechal se Alonso slyšet pro španělskou TVE. „Chci závodit ještě následující dva roky a pak uvidím, co na to bude mé tělo říkat. Vyzkouším vůz pro rok 2017 a až poté budu přemýšlet o budoucnosti.“

„Nevím, co budu dělat po 30 letech za volantem, ale pokud jednou skončím, už není cesty zpět,“ řekl dále mistr světa z let 2005 a 2006. „Před definitivním koncem kariéry bych ještě rád závodil v Le Mans a vrátil se k motokárám, které celý život tak moc miluji,“ dodal závodník stáje McLaren.

Španělský závodník působí ve Formuli 1 už 15 let. V královně motorismu debutoval v roce 2001 a ve věku 34 let má na svém kontě 254 startů ve velkých cenách a dva již zmíněné mistrovské tituly.

Sdílejte na:
Zavřít