Alonso: Porazím kohokoliv ve stejném autě

Alonso: Porazím kohokoliv ve stejném autě

Fernando Alonso si stojí za tím, že je stále nejlepším pilotem ve Formuli 1 a porazil by kohokoliv ve stejném autě.

Dvojnásobný mistr světa šampionátu z let 2005 a 2006 nebyl na pódiu od roku 2013 díky neadekvátní mašinérii a především díky přestupu z Ferrari do McLarenu, který ho odsoudil spíše ke chvostu pole. Během jeho působení v McLarenu, když se mu zrovna nerozbilo auto, předváděl výsledky velmi podobné těm, co předváděl Jenson Button. Nicméně stále trvá na tom, že je nejlepším pilotem v poli.

„Vždy si připadám sebevědomý ohledně poražení kohokoliv,“ řekl pro televizi Sky Sports F1. „Nevěřím tomu, že jsem lepší než ostatní v čisté rychlosti v kvalifikaci, nemyslím si, že jsem lepší než kdokoliv jiný na mokru, na suchu, v kvalifikaci, v závodě. Ale když mě posadíte do stejného auta jako ostatní, tak si myslím, že je porazím. Možná nejsem nejlepší v jednotlivých aspektech, ale celkově je porazím.“

Alonso také upírá svou pozornost na sezonu 2017 a nadcházející změny pravidel, o kterých doufá, že udělají auta hůře řiditelné a proto tak bude více záležet na schopnostech pilota.

„Právě teď si nemyslím, že si řízení užíváme tolik, jako bychom měli. Nemůžeme být o sedm nebo osm sekund pomalejší než před deseti lety. Není to zábava,“ dodal.

„Pořád něco šetříte – šetříte pneumatiky, šetříte palivo, šetříte baterie – je to protiklad našich instinktů. Doufám, že příští rok se to vrátí více do normálu.“

Sdílejte na:
Zavřít