Motorsportová show v Brně! Co vše nabídly Masaryk Racing Days?

Nabitý závodní víkend je minulostí a na Masarykově okruhu v Brně si tisíce nadšenců užily motorsportovou podívanou. Co všechno se během víkendu událo, kdo závodil a jaký byl doprovodný program?

Akce odstartovala už v pátek, kdy se konaly tréninky a kvalifikace na většinu víkendových závodů. Na trati se proháněly monoposty z různých závodních sérií, ať už šlo o Eset Cup Series, TCR Europe, TCR Eastern Europe a FIA F4 CEZ.

V sobotu se na okruh sjelo množství diváků, kteří mohli obdivovat i vozy formule 1. Na trati se objevil například legendární Arrows A22, který v roce 2001 řídil Jos Verstappen. Sobotní program začal už v půl deváté ráno kvalifikací a pokračoval osmi napínavými závody, které byly proloženy show formule 1.

Čeští a slovenští závodníci se předvedli ve skvělém světle. Max Karhan ovládl první závod středoevropské formule 4, zatímco Miroslav Mikeš skončil třetí. Tomáš Pekař triumfoval v prvním závodě Clio Cupu, kde si polepšil o dvě pozice. V závodě sportovních prototypů a vozů GT excelovali jezdci týmu Mičánek Motorsport a Adam Lacko. V závodě TCR Europe a TCR Eastern Europe zazářil Slovák Maťo Homola, který útočí na mistrovský titul, a domácí závodník Adam Kout skončil třetí. Druhý závod Clio Cupu ovládli polští jezdci, zatímco ve třídě TCC1 byl nejrychlejší Martin Knápek.

Zlatým hřebem sobotního dne byl vytrvalostní závod vozů GT, který byl ovlivněn safety carem. Celkovým vítězem se stal Miro Konopka z kategorie D5. Z vítězství v kategorii GT3 a se radovala polsko-česká posádka Gregor Zsigo a Dennis Waszek. V GT4 zvítězila dvojice Rudolf Beňo a Richard Gonda. V kategorii GTC zvítězila posádka Bronislav Formánek a Filip Sládečka s Lamborghini SuperTrofeo. Mezi vozy GTX dosáhla na vítězství posádka Petr Koukola a Václav Janík.

Nedělní program přinesl další dávku závodů. Hned zkraje dne se radovali čeští fanoušci, když Adam Kout zvítězil v závodu TCR Eastern Europe, Martin Kadlečík skončil druhý a Maťo Homola třetí. Max Karhan triumfoval i ve druhém víkendovém závodě F4 CEZ s pohodlným pětivteřinovým náskokem. Poslední závod GT přinesl vzrušující momenty a opět byli vidět jezdci týmů ARC Bratislava a Mičánek Motorsport.

Brněnské závody Divize 2 ovládl Benjamin Berta, maďarský závodník suverénně vyhrál obě kvalifikace a dvakrát proměnil první místo na roštu v triumf. Závěrečný závod F4 CEZ přinesl skvělou jízdu Kirilla Kutskova, který se posunul o šest míst a slavil výhru. Na pódiu se objevil i Miroslav Mikeš, český talent dojel třetí.

Všichni návštěvníci mohli navštívit paddock a projít si zázemí všech zúčastněných týmů. V areálu Masarykova okruhu byl také bohatý doprovodný program. K dispozici byly vyhlídkové lety vrtulníkem, jízdy v supersportech Ferrari, Lamborghini a Ford, letecká exhibice, závodní simulátor monopostu F4, chill-out zóna a motokáry. V pátek se konal vědomostní kvíz díky spolupráci ESET Cupu a magazínu Racing Journal a sobotní podvečer patřil přednášce Martina Straky.