Mičánek Motorsport v Brně zpečetil titul, Lacko vítězil

Finální kolo ESET Cupu, které se konalo v Brně, přineslo uzavření mnoha závodních příběhů sezóny. Mičánek Motorsport powered by Buggyra oslavuje titul ve vytrvalostním závodě, Buggyra si odváží dvojité vítězství v kategorii.

Šampionát ESET Cup zakončil nabitou sezónu na brněnském Masarykově okruhu jen týden poté, co Autoklub České republiky oznámil návrat MotoGP do Brna. Po třech dnech intenzivního závodění se rozhodlo o titulech po sedmi velmi nabitých závodních víkendech napříč střední Evropou.

Do prvního závodu se na první místo kvalifikoval Miro Konopka s týmem ARC Bratislava, vedle něj se s minimální ztrátou 0,157 sekundy postavil Petr Fulín s vozem Audi LMS GT3. V kategorii GT3 si Petr Fulín udržel první pozici a porazil Antala Zsigu na voze BMW M4 s náskokem 21,494 sekundy. Adam Konopka zajistil týmu dvojité pódium díky své jízdě a prvnímu místu v GTX, přičemž druhý závod suverénně ovládl kategorii.

Brněnského závodního víkendu se také zúčastnil tým Buggyra, který není tradičním účastníkem seriálu ESET Cup. Do vozu Mercedes AMG GT4 usedl Adam Lacko, který v kategorii GT4 získal rovnou dvě vítězství, čímž se tým do ESET Cupu zapsal s nejlepším možným výkonem.

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra přijel na brněnský okruh zpečetit svůj titul ve vytrvalosti a zazářil také ve sprintovém formátu. Do závodu Endurance vystartovala posádka Jakub Knoll a Josef Záruba ze 7. místa, a díky skvělému výkonu obou jezdců přivezli v kategorii GTC druhé místo za sesterským vozem, čímž si zajistili titul zóny střední Evropy. Za volant usedl také Bronislav Formánek, který ve vytrvalostním závodě získal spolu s týmovým kolegou Filipem Sládečkou první místo. Do sprintových závodů tým posadil Formánka se Zárubou, kteří v obou závodech dojeli na prvním a druhém místě, přičemž Záruba vyhrál první závod a Formánek druhý.