Ecclestone o sezoně 2017: Hamiltona nikdo neporazí

Ecclestone o sezoně 2017: Hamiltona nikdo neporazí

Šéf Formule 1 je přesvědčený o tom, že po odchodu Nica Rosberga bude mít Lewis Hamilton v příštím roce cestu za mistrovským titulem snadnou. Nikdo jej prý aktuálně nemůže porazit.

Podle Bernieho Ecclestona získá v příští sezoně Lewis Hamilton titul bez velkých obtíží. Odpadl mu totiž jeho úhlavní rival – stájový kolega Nico Rosberg, který se po zisku svého prvního mistrovského titulu rozhodl šampionát opustit a tvrdí, že už se nikdy nevrátí. Jméno nového kolegy Hamilona u Mercedesu zatím neznáme, seznam kandidátů se ale postupně zužuje.

„Nikdo si nechce koupit vstupenky na závody, kde uvidíme Lewise odjet celému zbytku startovního pole a suverénně vyhrát. Není to dobré pro sport a ani pro Lewise. Ten chce vyhrát tím způsobem, že někoho dokáže porazit přímo na závodní dráze. Ale nemyslím si, že tu v příštím roce bude někdo, kdo by mu mohl konkurovat,“ uvedl Ecclestone v rozhovoru pro Sky Sports.

Podle hlavního promotéra královny motorismu bude Lewisovým nejbližším soupeřem v příštím roce Max Verstappen. Nevěří ale tomu, že by mladičký Nizozemec mohl pilota stříbrných šípů porazit. „Verstappen je výborný závodník. Pokud dostane dobré auto, může mu být velkým soupeřem. Ale Mercedes má dokonalý motor, vůz a nejlepšího závodníka světa.“

„Pevně věřím, že jsem se ve svém hodnocení zmýlil a že to nebude tak jednoznačný šampionát. Můj osobní názor ale znáte,“ dodal Ecclestone.

Sdílejte na:
Zavřít