Patrick Schober si v Mostě dojel pro nejlepší kariérní výsledek

Mladý pilot EuroNASCAR 2 Patrick Schober odjel v českém Mostě nejlepší víkend své kariéry a nyní je v šampionátu nejbližším pronásledovatelem Martina Doubka.

Závodní víkend na okruhu v Mostě, který odstartoval druhou polovinu sezóny, nemohl pro rakousko-slovenského pilota v barvách týmu RDV dopadnout lépe. Po čtvrtém a sedmém místě v trénincích Schober v kvalifikaci těsně porazil domácího favorita a rivala v boji o titul Martina Doubka o 15 tisícin sekundy a získal pole position. V následujícím závodě na něj v prvních osmi kolech tlačili Melvin de Groot a právě Doubek, ale Patrick si vedení udržel.

Martin Doubek zajel v závdě nejrychlejší kolo a v neděli proto startoval z pole position, zatímco Patrick Schober se postavil na startovní rošt jako druhý.

V nedělním závodě musel Schober hned v první zatáčce po fázi safety car použít únikovou zónu, aby se vyhnul nehodě, což ho odsunulo až na osmou pozici. Tento moment však znamenal začátek stíhací jízdy. V neustálých soubojích se dokázal probojovat z osmého místa až na třetí, a to i s několika dvojitými předjížděcími manévry. Kromě toho, že byl téměř neustále nejrychlejším jezdcem v poli, zajel také nejrychlejší kolo závodu.

Když jsem byl na osmé pozici, věděl jsem, že musím zůstat klidný. Mohl jsem zatáčku projet normálně, ale z bezpečnostních důvodů jsem se rozhodl jinak, zejména proto, že můj týmový kolega Paul Jouffreau startoval z pole position v závodě Pro. Řekl jsem si jen: Ukaž, co umíš, a předjeď ostatní,“ popsal Schober svou cestu na stupně vítězů.

Pro Schobera to byl perfektní víkend, který ho v celkovém pořadí šampionátu posunul na druhé místo za Martina Doubka.

Patrick Schober je mladý talentovaný rakousko-slovenský závodník, který si zamiloval motorsport již ve 4 letech, kdy poprvé usedl do motokáry. Ty ho zaujaly natolik, že u nich vydržel až do roku 2022, kdy se mu s týmem Procar Motorsport podařilo získat titul FIA F4 Central European Zone. Od roku 2022 si mimo F4 zvolil také cestu do EuroNASCAR, kde působil do minulého roku u týmu Double V Racing. Od letoška hájí barvy franczouské stáje RDV Competition.

Redakce SvětFormule.cz (Jaroslav Chládek)

Autor článku:

K formuli 1 jsem se dostal v roce 2005, kdy mě rodiče nemohli odtrhnout od obrazovky. Fascinuje mě technologie v motorsportu. Působil jsem i jako traťový maršál.