Alonsa znám, s vozem není spokojen, říká jeho bývalý inženýr Gascoyne

Alonsa znám, s vozem není spokojen, říká jeho bývalý inženýr Gascoyne

Mike Gascoyne, bývalý inženýr Fernanda Alonsa, se nechal slyšet, že španělský závodník není před startem nové sezony příliš optimistický. Od McLarenu prý letos nemáme mít přehnaná očekávání.

Není sporu o tom, že McLaren během zimy zaznamenal značný pokrok. Loňská sezona byla pro stáj z Wokingu tragická a letos to může být pouze lepší. Fernando Alonso dokonce věří, že v druhé polovině sezony by mohl bojovat o pódium. Pravdou ale je, že taková prohlášení měla Honda i před startem minulé sezony.

Příliš nadějně nevidí situaci ani Mike Gascoyne, Španělův bývalý závodní inženýr. „Fernanda znám velmi dobře a nevypadá to, že by byl příliš velkým optimistou. S vozem asi není úplně spokojen,“ řekl technik pro španělský deník AS.

Oba spolu pracovali v dobách, kdy Alonso sbíral úspěchy v týmu Renault. Po odchodu pilota k McLarenu nesetrval ve francouzské stáji dlouho ani Gascoyne. Působil v Toyotě, Caterhamu a poté svět Formule 1 nenápadně opustil.

„Není pochyb o tom, že se zlepšili,“ řekl dále. „Stále je před nimi dlouhá cesta. Vloni se mohli vymlouvat na motor, ale co takové šasi? Nezdá se mi, že by jejich šasi vypadalo tak moc konkurenceschopně,“ dodal Gascoyne.

Sdílejte na:
Zavřít